.NET Framework uygulamarında ekranda beyazlaşma oluyor

dolbykoray

Hectopat
Değerli arkadaşlar, bir sorun yaşıyorum. Tidal uygulamasında Spotify uygulamasında genellikle .NET Framework ile çalışan uygulamalarda fareyi uygulama üstünde tutup birakınca beyazlaşma oluyor. Birçok uygulama böyle oluyor, oyunlarda veya diye tarayıcı gibi Adobe yazılımlarında render da sorun yok.

1613937226112.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerli arkadaşlar, bir sorun yaşıyorum. Tidal uygulamasında Spotify uygulamasında genellikle .NET Framework ile çalışan uygulamalarda fareyi uygulama üstünde tutup birakınca beyazlaşma oluyor. Birçok uygulama böyle oluyor, oyunlarda veya diye tarayıcı gibi Adobe yazılımlarında render da sorun yok.

Eki Görüntüle 889933

Windows için .NET Framework 4.6.1 çevrimdışı yükleyici bunu indirip kurmayı dene.
Bir de bu yaptıklarımı yapmayı dene net Framework özelliklerini aktif et olmazsa PC format at.
Ekran Görüntüsü (15).png
Ekran Görüntüsü (16) - Kopya.png
Ekran Görüntüsü (17) - Kopya.png
Ekran Görüntüsü (18).png
Ekran Görüntüsü (19).png
Ekran Görüntüsü (20).png

Son düzenleme:
Sorunu bu şekilde çözmedim, sorun nvidia grafik kartının durağan grafiklerde yük bindirmemek için tasarruf moduna geçmesinden kaynaklanıyormuş. Nvidia Denetim Masasına girip oradan "3D Ayarlarının Yönetilmesi" kısımından Tercih edilen grafik işlemciyi "Otomatik" Ayarlar bölümünü ise Varsayılan yaparak beyazlaşma sorununu tamamen ortadan kaldırdığını gördüm...

Teşekkürler

Geri
Yukarı