Çözüldü Netac SSD sağlığı %0 gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

whatatuyy

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.
CrystalDiskInfo programı aracılığıyla SSD ve HDD disklerimin sağlık kontrolünü gerçekleştirdim. SSD aşağıdaki gibidir:

1685391879774.png

Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Çünkü bu SSD'yi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve hiçbir şekilde veri kaybı/hata yaşamadım. Görüşlerinizi beklerim.

Bir diğer konu ise;
HDD'm arada bir hata veriyor ve beni uğraştırıp duruyor. Şu dönemde yeni bir HDD'ye geçmek mantıklı mı yoksa bir süre daha idare edebilir miyim? Cevabınız yeni bir HDD'ye geçmem ise önerileriniz nedir? HDD aşağıdaki gibidir:

1685392048076.png

Çözüm
Hocam sağlıkla ilgili endişelenmenize gerek yok. Bu veri kontrolcüden geliyor ve önemi yok. Bu diskinizin kullandığı kontrolcü ile ilgili bir durum. Sağlıkla ilgili verileri firmalar genelde pek özenerek hazırlamıyor.

Şu rehberimi okuyarak durumu daha iyi anlayabilirsiniz:

Ancak arkadaşların dikkat etmediği bir mesele var. Bu firmware ve seri numarası fake Kingston A400'lerin numarası ile aynı. Yani nereden aldıysanız size sahte disk satmışlar.

3.jpg.aaa2bc7b54e21059db6f13a3d38bef22.jpg

Sağlık düşüşünün de sebebi büyük ihtimalle bu. Ben olsam diski gittiği yere kadar kullanırdım ama çok önemli verilerimi saklamazdım. Tahminimcd 1-2 yıl daha gidecektir.

Düzelme: Kontrol ettim de. Sizin diskiniz sahte değil. Sadece sahte A400'ler sizin diskin klonuymuş. Yani endişelenecek bir şeyiniz yok. Netac'ın ben sizi hemen yarı yolda bırakacağını düşünmüyorum.
Öncelikle herkese merhaba.
CrystalDiskInfo programı aracılığıyla SSD ve HDD disklerimin sağlık kontrolünü gerçekleştirdim. SSD aşağıdaki gibidir:

Eki Görüntüle 1799234

Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Çünkü bu SSD'yi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve hiçbir şekilde veri kaybı/hata yaşamadım. Görüşlerinizi beklerim.

Bir diğer konu ise;
HDD'm arada bir hata veriyor ve beni uğraştırıp duruyor. Şu dönemde yeni bir HDD'ye geçmek mantıklı mı yoksa bir süre daha idare edebilir miyim? Cevabınız yeni bir HDD'ye geçmem ise önerileriniz nedir? HDD aşağıdaki gibidir:

Eki Görüntüle 1799238

O SSD ölmüş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunca zamandır SSD'de ne hata uyarısı aldım ne de veri kaybı yaşadım. %0 sağlık durumuyla bu olay sizce de çelişmiyor mu?
İlginç olan hatalı bir sektörü ile ilgili de bir uyarı yok sadece sağlığı 0 yazıyor. Programı bir daha açıp kapayıp deneyebilir misiniz?

İlginç olan hatalı bir sektörü ile ilgili de bir uyarı yok sadece sağlığı 0 yazıyor. Programı bir daha açıp kapayıp deneyebilir misiniz?

Kapatıp tekrar açtım hala aynı. Hatta yönetici olarak da çalıştırdım sonuç değişmedi. Programda bir sorun var sanırım?

SSD'yi başka bilgisayara takıp içinde Windows çalıştırmadan bir daha test yapın.
Öyle bir ihtimalim yok maalesef. Elimdeki ve çevremdeki tek bilgisayar bu. Bir bilgisayarcıya muhtemelen program hatası olan bir durumu kontrol ettirmek için de para harcamak istemiyorum açıkçası.

Netac SSD de klasik bir sorun büyük ihtimalle çünkü herkesde bu olay oluyor gözlemdiğim üzere büyük ihtimalle SSD'e sorun yok (olabilir de) ama Netac kullan herkesde bu sorun var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-29-23-58-53-60.jpg
    Screenshot_2023-05-29-23-58-53-60.jpg
    254,5 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı