Çözüldü Netac SSD sağlığı %0 gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

whatatuyy

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.
CrystalDiskInfo programı aracılığıyla SSD ve HDD disklerimin sağlık kontrolünü gerçekleştirdim. SSD aşağıdaki gibidir:

1685391879774.png

Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Çünkü bu SSD'yi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve hiçbir şekilde veri kaybı/hata yaşamadım. Görüşlerinizi beklerim.

Bir diğer konu ise;
HDD'm arada bir hata veriyor ve beni uğraştırıp duruyor. Şu dönemde yeni bir HDD'ye geçmek mantıklı mı yoksa bir süre daha idare edebilir miyim? Cevabınız yeni bir HDD'ye geçmem ise önerileriniz nedir? HDD aşağıdaki gibidir:

1685392048076.png

Çözüm
Hocam sağlıkla ilgili endişelenmenize gerek yok. Bu veri kontrolcüden geliyor ve önemi yok. Bu diskinizin kullandığı kontrolcü ile ilgili bir durum. Sağlıkla ilgili verileri firmalar genelde pek özenerek hazırlamıyor.

Şu rehberimi okuyarak durumu daha iyi anlayabilirsiniz:

Ancak arkadaşların dikkat etmediği bir mesele var. Bu firmware ve seri numarası fake Kingston A400'lerin numarası ile aynı. Yani nereden aldıysanız size sahte disk satmışlar.

3.jpg.aaa2bc7b54e21059db6f13a3d38bef22.jpg

Sağlık düşüşünün de sebebi büyük ihtimalle bu. Ben olsam diski gittiği yere kadar kullanırdım ama çok önemli verilerimi saklamazdım. Tahminimcd 1-2 yıl daha gidecektir.

Düzelme: Kontrol ettim de. Sizin diskiniz sahte değil. Sadece sahte A400'ler sizin diskin klonuymuş. Yani endişelenecek bir şeyiniz yok. Netac'ın ben sizi hemen yarı yolda bırakacağını düşünmüyorum.
Bence para harcamanız biraz mantıklı olabilir eğer program hatası değilse bile (bence değil) içinde önemli bilgileriniz varsa bir daha kurtaramamak süreci ile bilgilerinizi kaybetme ihtimaliniz var.

Windows SSD'ye yüklü. SSD dolup da bilgisayar yavaşlamasın diye temel programlar harici hiçbir şey yüklemiyorum o diske. Önemli olan birtakım dosyaları da az önce HDD'ye aktarıp bir Flash diske de kopyasını attım.

HDD hakkında ne düşünüyorsunuz? Acilen yeni bir HDD'ye geçmem gerekiyor mu yoksa biraz daha para biriktirecek bir zamanım var mı?

Windows SSD'ye yüklü. SSD dolup da bilgisayar yavaşlamasın diye temel programlar harici hiçbir şey yüklemiyorum o diske. Önemli olan birtakım dosyaları da az önce HDD'ye aktarıp bir flash diske de kopyasını attım.

HDD hakkında ne düşünüyorsunuz? Acilen yeni bir HDD'ye geçmem gerekiyor mu yoksa biraz daha para biriktirecek bir zamanım var.

Windows SSD'ye yüklü. SSD dolup da bilgisayar yavaşlamasın diye temel programlar harici hiçbir şey yüklemiyorum o diske. Önemli olan birtakım dosyaları da az önce HDD'ye aktarıp bir flash diske de kopyasını attım.

HDD hakkında ne düşünüyorsunuz? Acilen yeni bir HDD'ye geçmem gerekiyor mu yoksa biraz daha para biriktirecek bir zamanım var mı?

Merhaba ilk önce bir önceki yazdığım yoruma bakın düzenleme yaptım HDD'ye bakarsak oda biraz sorunlu gibi gözüküyor ama sizi daha götürür gibi büyük ihtimalle yeni HDD alana kadar sizi götürücektir.(yeni HDD için para biriktirmeye başlayabilirsiniz)

Netac SSD de klasik bir sorun büyük ihtimalle çünkü herkesde bu olay oluyor gözlemdiğim üzere büyük ihtimalle SSD'e sorun yok (olabilir de) ama Netac kullan herkesde bu sorun var.
O zaman dediğim gibi hiç masraf yapmaya gerek yok. Biraz risk alıp hayatıma devam edeceğim 😀.

Merhaba ilk önce bir önceki yazdığım yoruma bakın düzenleme yaptım HDD'ye bakarsak oda biraz sorunlu gibi gözüküyor ama sizi daha götürür gibi büyük ihtimalle yeni HDD alana kadar sizi götürücektir.

Şöyle 1-2 ay daha para biriktirip yenisine geçeyim o zaman. HDD fikirleriniz varsa benimle paylaşmanızı isterim. 800-850 bandını aşmasın lütfen.

O zaman dediğim gibi hiç masraf yapmaya gerek yok. Biraz risk alıp hayatıma devam edeceğim 😀.

Şöyle 1-2 ay daha para biriktirip yenisine geçeyim o zaman. HDD fikirleriniz varsa benimle paylaşmanızı isterim. 800-850 bandını aşmasın lütfen.

Evet bence de devam edin bir sorun olacağını sanmıyorum😀

HDD önerisi olarak hem uygun fiyatlı hem de performans olarak bunu önerebilirim gayet iyi

Evet bence de devam edin bir sorun olacağını sanmıyorum😀

HDD önerisi olarak hem uygun fiyatlı hem de performans olarak bunu önerebilirim gayet iyi

Teşekkür ederim. Muhtemelen 500 GB olanını alacağım zira 1 TB diskin 1 yılda sadece 124 GB'lık kısmını doldurabilmişim. Bu devirde israfa pek de gerek yok 🙂.

Hocam sağlıkla ilgili endişelenmenize gerek yok. Bu veri kontrolcüden geliyor ve önemi yok. Bu diskinizin kullandığı kontrolcü ile ilgili bir durum. Sağlıkla ilgili verileri firmalar genelde pek özenerek hazırlamıyor.

Ancak arkadaşların dikkat etmediği bir mesele var. Bu firmware ve seri numarası fake Kingston A400'lerin numarası ile aynı. Yani nereden aldıysanız size sahte disk satmışlar.

3.jpg.aaa2bc7b54e21059db6f13a3d38bef22.jpg

Sağlık düşüşünün de sebebi büyük ihtimalle bu. Ben olsam diski gittiği yere kadar kullanırdım ama çok önemli verilerimi saklamazdım. Tahminimcd 1-2 yıl daha gidecektir.

Düzelme: Kontrol ettim de. Sizin diskiniz sahte değil. Sadece sahte A400'ler sizin diskin klonuymuş. Yani endişelenecek bir şeyiniz yok. Netac'ın ben sizi hemen yarı yolda bırakacağını düşünmüyorum.

Çözüm

Eki Görüntüle 1799471

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca oluşturduğunuz konu için de tebrik ederim, gayet faydalı bir rehber.

Yeni konular

Geri
Yukarı