Netbeans mi? Yoksa Eclipse mi?

akkoc

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Sizce Java programlama dilinde derleyici olarak Netbeans mi kullanmak daha faydalı yoksa Eclipse mi? Cevap olarak Eclipse ya da Netbeans deyip geçmeyin nedenini açıklarsanız sevinirim. Ben Netbeans ile başladım şimdi eclipse kullanıyorum ama zaman zaman Netbeans dönmek istiyorum Eclipse de akıcı geliyor ne yapsam bilemiyorum. Birinde alışkanlık kazanmam lazım acil yardım. Bilirsiniz nasıl başlarsanız öyle gider..

Şimdiden teşekkürler..

Yazılımcılar tarafından Eclipse'in daha çok tercih edildiğini bilsem de Java yazarken Netbeans kullanmıştım. Netbeans'i seçmenin nedeni ise daha iyi kullanıcı deneyimi sunması. Eclipse'de sanki her şeyi ben yapıyormuşum gibi geliyordu. Eclipse'in aksine diyelim projeme bir sınıf kütüphanesi eklemek istesem Netbeans sen ekle abi gerisini ben hallederim modunda çalışırdı. Özellikle Visual Studio'nun kolaylığına alışan birinin Eclipse'i benimsemesi ve verimli kullanması için biraz daha zamana ihtiyacı olacağı kanaatindeyim.

Yazılımcılar tarafından Eclipse'in daha çok tercih edildiğini bilsem de Java yazarken Netbeans kullanmıştım. Netbeans'i seçmenin nedeni ise daha iyi kullanıcı deneyimi sunması. Eclipse'de sanki her şeyi ben yapıyormuşum gibi geliyordu. Eclipse'in aksine diyelim projeme bir sınıf kütüphanesi eklemek istesem Netbeans sen ekle abi gerisini ben hallederim modunda çalışırdı. Özellikle Visual Studio'nun kolaylığına alışan birinin Eclipse'i benimsemesi ve verimli kullanması için biraz daha zamana ihtiyacı olacağı kanaatindeyim.

Aynı fikirdeyim sizinle ancak java ile ilgili dökümanların çoğu hep eclipse üzerine yoğunlaşmakta buda biraz o tarafa çekiyor insanı.

Merhaba :),

Netbeans ile ilgili eğitim videosu arıyorsanız Youtube'da "Korsan Mühendis" şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz. Ancak arkadaş derslerin hepsini tamamlamadan kesmiş galiba. 14 adet dersten sonra devamı sizin araştırmanıza bağlı olacak.

Eğitim videosu değilde hangisini kullanmam benim için daha faydalı olacak onu telaşındayım.

Herhangi birine başladıysan o IDE ile devam etmeni öneririm. Yoksa ilk defa klavye kullanan biriymişsin gibi oluyor. D: (Deneyimle Sabit) Eclipse kullanırken IntelliJ'e geçtim. Artık bir daha Eclipse'i bırakmam. Netbeans'i denemedim ama Eclipse inatçı insanlara göre değil. Yani belli bir düzen takıntın varsa (benim gibi) Eclipse kullanmak zor olacaktır.

Selam arkadaşlar,

Sizce Java programlama dilinde derleyici olarak Netbeans mi kullanmak daha faydalı yoksa Eclipse mi? Cevap olarak Eclipse ya da Netbeans deyip geçmeyin nedenini açıklarsanız sevinirim. Ben Netbeans ile başladım şimdi eclipse kullanıyorum ama zaman zaman Netbeans dönmek istiyorum Eclipse de akıcı geliyor ne yapsam bilemiyorum. Birinde alışkanlık kazanmam lazım acil yardım. Bilirsiniz nasıl başlarsanız öyle gider..

Şimdiden teşekkürler..

Arkadaşla aynı fikirdeyim. IDE bazında Netbeans bana göre de daha iyi kalırken Google'ın Android yazılım için önerdiği, dökümanlarından yer verdiği vs IDE Eclipse. O yüzden ben de mecburi olarak Eclipse yüklemek zorunda kalmıştım ama gel gelelim Netbeans'in kullanım kolaylığına sahip değil. Java öğrenmeye ilk başlayan biri için Netbeans daha rahat olacaktır.

Arkadaşla aynı fikirdeyim. IDE bazında Netbeans bana göre de daha iyi kalırken Google'ın Android yazılım için önerdiği, dökümanlarından yer verdiği vs IDE Eclipse. O yüzden ben de mecburi olarak Eclipse yüklemek zorunda kalmıştım ama gel gelelim Netbeans'in kullanım kolaylığına sahip değil. Java öğrenmeye ilk başlayan biri için Netbeans daha rahat olacaktır.

Şuan benden Netbeans ile devam ediyorum. Sanki Netbeans bana daha fazla yardımcı oluyor gibi.

Teşekkürler bilgiler için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı