Çözüldü Netbeans "No compatible jdk was found" hatası

• Konuyu başlatan Clf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Clf

Decapat
Merhabalar, JDK kurduğum halde Netbeans'te böyle bir hata alıyorum kurulum aşamasında nasıl çözerim?
Yardım lütfen
Bu forumun aktivitesi mi düşmüş yoksa benim konular mı görünmüyor nedir olay çözemedim? Gereksiz konularda herkes çok bilmiş ahkam kesiliyor genelde ama kırk yılın başı bir konu açınca bir Allah'ın kulu yardım etmeye niyetlenmiyor.

Son düzenleme:
Netbeans hic kullanmadim, JDK path'ini gosteriyor musun dogru sekilde?
Kurdugunun JRE degil de JDK olduguna emin misin?
Windows ise, CMD'ye java -version yazinca ne cikiyor?
Hatanin screen shotunu atar misin?

Netbeans hic kullanmadim, JDK path'ini gosteriyor musun dogru sekilde?
Kurdugunun JRE degil de JDK olduguna emin misin?
Windows ise, CMD'ye java -version yazinca ne cikiyor?
Hatanin screen shotunu atar misin?
Manuel seçiyorum farklı hatalar vermeye başladı bu seferde( Cevap gelmeyince silip silip yükledim farklı YT videoları izleyerek, iyice karman çorman oldu. Sinirimi bozdu akşam akşam)
Versiyon bu çıkıyor :
java version "17" 2021-09-14 LTS
Java(TM) SE Runtime Environment (build 17+35-LTS-2724)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 17+35-LTS-2724, mixed mode, sharing)

Dosya Ekleri

• hata1.PNG
    hata1.PNG
    2,6 KB · Görüntüleme: 71
  • hata2.PNG
    hata2.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 89
  • ek1.PNG
    ek1.PNG
    2,4 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
Manuel seçiyorum farklı hatalar vermeye başladı bu seferde( Cevap gelmeyince silip silip yükledim farklı YT videoları izleyerek, iyice karman çorman oldu. Sinirimi bozdu akşam akşam)
Versiyon bu çıkıyor :
java version "17" 2021-09-14 LTS
Java(TM) SE Runtime Environment (build 17+35-LTS-2724)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 17+35-LTS-2724, mixed mode, sharing)

2. hata resminde JRE verilmis JDK yerine diyor, problem burada.
Netbeans'e "Kardes sen JDK17 'yi kullanacaksin" diye soyleyebilecegin bir arayuz olmali, su anda JRE path'ini goruyor.

Internette aradim, soyle bir hack yontem gordum, neatbeans'i asagidaki sekilde JDK pathini belirterek calistirmayi da deneyebilirsin:

netbeans.exe --jdkhome "C:\Program Files\jdk1.6.0_20" ( buradaki path'i kendine gore degistirmelisin)

Netbeans'e "Kardes sen JDK17 'yi kullanacaksin" diye soyleyebilecegin bir arayuz olmali, su anda JRE path'ini goruyor.

Internette aradim, soyle bir hack yontem gordum, neatbeans'i asagidaki sekilde JDK pathini belirterek calistirmayi da deneyebilirsin:

netbeans.exe --jdkhome "C:\Program Files\jdk1.6.0_20" ( buradaki path'i kendine gore degistirmelisin)
Tamam o kısmını halletim, birinci hata almaya devam ediyorum. Desteklenenden daha yüksek bir JDK versiyonu kullanıyorsun diyor. Direkt sitesinden yükledim, eski bir sürüm mü yüklemem gerek yani? Ne saçma bir şey bu ya?

Versiyonu falan küçültüp bir şekilde kurdum da bu sefer de new project açılmıyor. Tilt oldum ya.

Son düzenleme:
Tamam o kısmını halletim, birinci hata almaya devam ediyorum. Desteklenenden daha yüksek bir JDK versiyonu kullanıyorsun diyor. Direkt sitesinden yükledim, eski bir sürüm mü yüklemem gerek yani? Ne saçma bir şey bu ya?

Versiyonu falan küçültüp bir şekilde kurdum da bu sefer de new project açılmıyor. Tilt oldum ya.
LTS surum ile calismayan IDE olmaz. Eger super bir sebebin yoksa Intellij Idea ile calis.

Yeni konular

Geri
Yukarı