Netbookta Windows 10 kurulum hatası

crewkinq

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, evde çok eski içinde Intel atom işlemcisi ve 2 GB RAM'i olan bir mini laptopta Windows10 kurmuş kardeşim ve hiçbir işlem yapılmıyordu, bende içine Lubuntu kurayım dedim. Kurulum başarısız oldu. Windows XP kuramayı denedim, bu sefer o da olmadı. En son Windows 10 ISO dosyasını denedim ve neye basarsam basayım aynı ekrana atıyor beni. F1'den F9'a kadar tüm tuşlar aynı ekrana gönderiyor beni.
WhatsApp Image 2020-03-30 at 14.40.03 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-03-30 at 14.40.03.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem Windows 7 Home Premium yükle 700-800 MB yiyor 3 GB RAM'li PC'de.
Ama işletim sistemini kurduğun USB/CD/DVD hatalı olabilir yeni bir USB al ve MRB şeklinde yazdır.
Veyada HDD zarar görmüş olabilir.
Başka bir HDD dene.
Bilgisayarını açıp temizle eğer temizlemeyi bilmiyorsan sakın girişme.
Windows 10 RAM düşmanı eğer benim PC'im Linux destekleseydi direkt Linux'a geçerdim.
Öyle bir bilgisayara Windows 10 kurulmaz Windows 7 kurman lazım.
İllaki ben Windows 10 kuracağım diyorsan.
Bu videoyu izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Windows Update kendin ayarlardan kapat.
Windows Defender ayarlardan kapatsanda kapanmaz Windows Defender'i şu şekilde kapat:

Son düzenleme:
Windows 7'yi kurmayı denedinizmi.
Windows 7 Home Premium/basıc önerimdir.
Temiz ISO istersen "Windows ISO downloader" ile indirebilirsin: Microsoft Windows and Office ISO Download Tool.
Uyarı: Driverları kendin kurmak zorundasın. İşletim sistemini kurduğunda Wi-Fi dahil hiçbir driver kurulu gelmiyecektir.
Eğer ben driver kurmak istemiyorum dersen :Windows 7 Home Basic SP1 Türkçe 2020 | Full Program İndir Full Programlar İndir - Oyun İndir.
(Driverları kendi kuruyor)ama güvenilir mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı