Netflix 4K izlemek

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
2K 144Hz monitörüm var. 4K Netflix planı aldım. Witcher izlerken Microsoft Edge de CTRL+Shift+alt+D yapınca 1080p çözünürlükte olduğunu gösteriyor. 4K izlemek için monitörün hdcp 2.2 desteklemesi gerekiyormuş galiba destekleyip desteklemediğini nasıl öğreneceğim? İnternetim 100Mbps ve Netflix oynatma ayarlarında yüksek seçili. Nasıl 4K izleyebilirim veya 4K destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim?
2K monitörde 4K izlenmiyor mu yoksa? 2K çözünürlük yok mu Netflix'de?

Son düzenleme:
Baktım da bu dizi 4K yayınlanmamış. Bir de 4K video oynatsanız bile monitörün desteklediği kadarını görebilirsiniz.
Son olarak yüksek çözünürlük için Netflix'in masaüstü uygulamasını edinin.

2K monitörde tabii ki 4K izleyemezsin. En fazla 2K görüntü alabilirsin. Hatırladığım kadarıyla da Witcher dizisinde 4K seçeneği yoktu. Dizi ve filmlerin çoğu da en fazla 50Hz olur.

Sitenin birinde 4K diyordu bilmiyorum. Hangi dizi veya filmler var 4K? 2K planı yok ama 4K alınca 2K çözünürlükte vermiyor mu ya da 4K açar mı? 4K göremesemde 2K izlerim. Full HD ile 2K arası bayağı fark var yine kalite olarak. Full HD artık gözüme HD gibi geliyor ve monitör 27 inç olduğu için kötü gözüküyor. Full HD tatmin etmiyor artık. Ve 2K monitörde 4K izlerken 2K çözünürlüğe göre 4K daha bir canlı kaliteli geliyor gözüme bana mı öyle geliyor yoksa cidden bir fark olmuyor mu?

Son düzenleme:
Sitenin birinde 4K diyordu bilmiyorum. Hangi dizi veya filmler var 4K? 2K planı yok ama 4K alınca 2K çözünürlükte vermiyor mu ya da 4K açar mı? 4K göremesemde 2K izlerim. Full HD ile 2K arası bayağı fark var yine kalite olarak. Full HD artık gözüme HD gibi geliyor ve monitör 27 inç oldugu için kötü gözüküyor. Full HD tatmin etmiyor artık.
Netflix'te 4K içerikler için kategori var, fazla bir çeşitlilik bekleme. 4k görüntü planı daha çok bir hesaba 4-5 kişi birden girenler için avantajlı, eğer tek kullanıyorsan boşuna 10 lira fazla vermene gerek yok.

Netflix'te 4K içerikler için kategori var, fazla bir çeşitlilik bekleme. 4K görüntü planı daha çok bir hesaba 4-5 kişi birden girenler için avantajlı, eğer tek kullanıyorsan boşuna 10 lira fazla vermene gerek yok.

Papara'yla alınca 10TL geri veriyor ve ilk ay standart alınca özele yükseltiyor standart fiyatına o yüzden aldım. Ama 2K çözünürlük yoksa iade ederlerse iade edeyim o zaman. 4K açsa en azından 2K izleyebilirim.
DSR ile 4K yapıp izleyemem mi acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı