Netflix 4K izlenmiyor

Bildiğim kadarıyla Chrome gibi internet tarayıcıları 1080P (en fazla 720P gösteriyor) bile desteklemiyor. Microsoft Edge kullanmayı deneyin bakalım fark görecek misiniz.

Aşağıdan "PROFİL VE EBEVEYN KONTROLLERİ" kısmından kullandığın profili seç ve "Yürütme Ayarları"na basarak "Yüksek" ayarını seç.

Aldığınız paket 4K olmayabilir

Paket 4K desteklemiyordur.
Konuya bakmadan mı cevap yazdınız?
Kullanılan plan 4k.
Netflix abonelik planlarının çözünürlükleri:
Temel 720p
Standart 1080p
Özel 4K
Arkadaşlar 4K olarak Netflix izleyemiyorum, nedendir?
Netflix, YouTube gibi ekran çözünürlüğün den bağımsız olarak video kalitesi vermiyor. Ekran çözünürlüğü neyse kullanılan plandan bağımsız olarak ekran çözünürlüğünün karşılığı kaliteyi veriyor. Mesela HD (720p) bir monitörde özel üyelik planı kullansanız dahi size 720p video verir. 4K için özel plan + 4K monitör, tv vb gerekir.
Ayrıca izlediğiniz videodaki gelişmiş görüntü istatistiklerini (video çözünürlüğü, kare kaybı, ses yüzdesi vb) gerçek zamanlı olarak vedio oynatılırken SHIFT + CTRL + ALT+ D tuş kombinasyonuyla görebilirsiniz.

Microsoft Store üzerinden Netflix'i kurup öyle deneyin.

Düzenleme: Galiba TV üzerinden izliyormuşsunuz.
Çözdüm. Çözüldü nasıl işaretliyorum ?
Kullanılan plan 4K.
Temel 720P.
Standart 1080P.
Özel 4K.

Netflix, YouTube gibi ekran çözünürlüğünden bağımsız olarak video kalitesi vermiyor. Ekran çözünürlüğü neyse kullanılan plandan bağımsız olarak ekran çözünürlüğünün karşılığı kaliteyi veriyor. Mesela HD (720P) bir monitörde özel üyelik planı kullansanız dahi size 720P video verir. 4K için özel plan + 4K monitör, TV vb gerekir.
Ayrıca izlediğiniz videodaki gelişmiş görüntü istatistiklerini (video çözünürlüğü, kare kaybı, ses yüzdesi vb) gerçek zamanlı olarak vedio oynatılırken Shift + CTRL + alt+ D tuş kombinasyonuyla görebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Çözdüm olayı nasıl çözüldü işaretliyoruz?

Çözdüm. Çözüldü nasıl işaretliyorum?

Teşekkür ederim. Çözdüm olayı nasıl çözüldü işaretliyoruz?

Başlığa çözüldü yazmanız yeterli olacaktır. Pardon eklemeyi unutmuşum çözümü nasıl yaptığınızı belirtip ondan sonra başlığa " Çözüldü " yazarak konuyu sonlandırabilirsiniz.

Kullanılan plan 4K.
Temel 720P.
Standart 1080P.
Özel 4K.

Netflix, YouTube gibi ekran çözünürlüğünden bağımsız olarak video kalitesi vermiyor. Ekran çözünürlüğü neyse kullanılan plandan bağımsız olarak ekran çözünürlüğünün karşılığı kaliteyi veriyor. Mesela HD (720P) bir monitörde özel üyelik planı kullansanız dahi size 720P video verir. 4K için özel plan + 4K monitör, TV vb gerekir.
Ayrıca izlediğiniz videodaki gelişmiş görüntü istatistiklerini (video çözünürlüğü, kare kaybı, ses yüzdesi vb) gerçek zamanlı olarak vedio oynatılırken Shift + CTRL + alt+ D tuş kombinasyonuyla görebilirsiniz.

Resim gözükmedi şu anda gözükmüyor bende bir sıkıntı var galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı