Netflix 4K İzleyememe Sorunu

FurErg

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Netflix içerisinden içerikleri 4K izleyemiyorum. Netflix yardım sayfasındaki talimatları tam olarak yaptım ama yine de izlenmiyor. 1920x1080'de oynatıyor film ve dizileri. 4K izlemek için ne yapmalıyım?

Adsız.jpg

Profil ayarları gbi bir yer olması gerekiyor şimdi tam hatırlayamıyorum. Oradan girip ULTRA HD seçeneğini işaretlersen 4K izlersin. Seninki yüksek ihtimal ya Otomatik olarak işaretli yada ULTRA olarak.
Ama şunuda söyleyeyim. ULTRA HD seçeneğinde internet çok seri harcanıyor söyleyeyim. Saatte 7gb gibi bir değer.

İnternet hızınız normalde yeterli. ISS tarafından bazı sitelere sınırlama yapıldığı oluyor. Böyle bir durumla karşılaşıyor olabilirsiniz. Denildiği gibi, ayarlardan yüksek ayarı seçmeniz çözüm olabilir.

Fast.com İnternet Hız Testi bu linkten test yapın. Bu Netflix'in kendi hız testi olduğundan buradan aldığınız sonuç Netflix izlerken aldığınız hızdır. Eğer bu testte olması gereken hızları görüyorsanız ISS kaynaklı bir kısıtlama yoktur. Aksi takdirde ISS'niz Netflix için kısıtlama yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı