Netflix kamera kullanıyor

Esadikiz

Hectopat
Microsoft Store üzerinden indirdiğim Netflix'te dizi veya filmi oynatınca kamera kullanılmaya başlıyor ama duraklatınca kullanmayı kesiyor. Kamera kullanıldığını kameranın yanında çalışan ışıktan anladım. Sizce neden kamera kullanıyordur? Arkada açık program vb. bir şey yok. Ayarlardan kamerayı devre dışı bırakmayı denedim Netflix için ama Windows 11 kullandığım için yapamadım. Neden kamera kullanıyor yani kısaca?

Hmm çok ilginç. Web uygulamasında böyle bir sorun var mı? Netflix'in kullandığı kopya koruma ve içerik koruma sisteminden kaynaklanabileceğini düşünüyorum bu durumun. Web uygulamasında da test edin bakalım.

Denedim bende olmadı. Doğru kaynaktan yüklenmiş olduğuna eminsiniz değil mi? Sahte bir uygulama olmasın.

Hayır direk Microsoft Store'dan indirdiğim için öyle bir şey olamaz.

Hmm çok ilginç. Web uygulamasında böyle bir sorun var mı? Netflix'in kullandığı kopya koruma ve içerik koruma sisteminden kaynaklanabileceğini düşünüyorum bu durumun. Web uygulamasında da test edin bakalım.

Evet web sürümünde de oluyor çok ilginç.

Laptop olduğu için kameranın çalıştığını fark edebiliyorum ama ayarlar kısmında Netflix kamera kullanıyor gözükmüyor.
Malwarebytes ve Kaspersky ile tarama yapmanı tavsiye ederim. Büyük ihtimalle çocuk güvenliği gibi bir şey.

McAfee ile tarama yaptım ve bir sorun gözükmedi.

Geri
Yukarı