Netflix alınmalı mı?

10 liralık, 15 liralık harcama için türlü türlü üç kağıtçılık önerileri geliyor. Fiyatlar yüksek olsa ve korsana yönelince bahane hazır, efendim düşürsünler fiyatı hepimiz alalım bu işe tenezzül etmeyiz ama asgari ücretin bilmem kaç lira olduğu yerde bu fiyatlar aşırı yüksek derler. Uygun fiyattan mis gibi hizmet veriliyor (televizyona vakit ayıranlar için). Film ve dizi seviyorsanız alabilirsiniz, memnun kalırsınız.
Netflix Türkiye arşivi tam bir rezalet Türkiye’de alınmaz dememin sebebi bu.

Netflix basic paket avrupa ülkelerinde ortalama 9 eurodan veriliyorken, ülkemizde ise fiyatı 16 lira. Telif haklarını ve ödemelerini göz önüne alırsak içerikte normal.
Fiyatına göre verdiği falan değil mesele izleyecek hiçbir şey yok. Ben bu şeyi aldığım halde izleyeceğim çoğu şeye yine korsan ulaşacaksam bir anlamı yok.

Fiyat benim için hiç önemli değildi eğer adam gibi iş yapsalar. Yani çoğu dizinin yeni sezonlarının geç gelmesi beni delirtiyor. 1-2 ay değil 1-2 seneye geliyor yeni sezon. Mesela sen 3. Sezonu bitirdin 4. sezonda netflixte yok. Ama bi bakıyosun 4. Sezon çıkmış yayınlanmış başka yerlerde. Sonra gelsin dizimag gelsin torrentler ee ne anladım ben bu işe para vermekten? Türkiye için berbat bir uygulama. Digiturk, blutv vs de olunca asla gerçek kalitesini yakaliyamicak.

Türkiye'de içerikler çok kısır. Buna katılıyorum ama fiyat daha avantajlı bizde tabii. Eğer para varsa iyi bir VPN'le bağlanıp yurt dışındaki ülkelerden alabilirsin.

Pek ekonomik görünmese de haftalık 5 lira vererek kullanıyorum. Günlük 75 kuruş civarı yapıyor. Şu zamanda bu para hiçbir şey. Hakedene verilmesi gereken para verilir. Her ay 5-10 lira vermemek için tüm kartlarını kullananlar komiğime gidiyor. Yani alınır.

Fiyat benim için hiç önemli değildi eğer adam gibi iş yapsalar. Yani çoğu dizinin yeni sezonlarının geç gelmesi beni delirtiyor. 1-2 ay değil 1-2 seneye geliyor yeni sezon. Mesela sen 3. Sezonu bitirdin 4. sezonda netflixte yok. Ama bi bakıyosun 4. Sezon çıkmış yayınlanmış başka yerlerde. Sonra gelsin dizimag gelsin torrentler ee ne anladım ben bu işe para vermekten? Türkiye için berbat bir uygulama. Digiturk, blutv vs de olunca asla gerçek kalitesini yakaliyamicak.
Fiyatın bir önemi yoksa şöyle yapabilirsiniz netflix, blu, digiturk tüm platformlara üye olup indirme vs yapmadan hangisi nerede erken yayınlanıyorsa seyredebilirsiniz. Torrent vs kıyaslama yapılacaksa oralarda oyun, müzik. film veya dizi herşey ücretsiz hangi platform bunlarla rekabet edebilirki.

Mesela torrentten indirdiğin oyunların bir sınırı var, online oynayamıyorsun ama bunda ne oluyor internette de aynısını izleyebiliyorsun bir sıkıntı olmadan. E emek nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı