Netflix Netflix The Witcher Dizisi

Gerçekten Yennefer'in hiç benzememesini unuttum Triss'i görünce ayrıca kitapta Triss'in en genç büyücü olduğundan bahsediyor. Bu kadın herhalde annem yaşında..

Geralt'ı oynayacak oyuncunun seçimi de çok yanlış. Hiç bağdaşmıyor yani. Bir kere adam da Geralt'ı taşıyacak kalıp yok. Yüzü geçtim hadi, fizikten kaybediyor. Hayırlısı. Netflix'in elinde olmasa daha kaliteli bir yapım olacağına inanıyordum. Netflix'i duyunca aylar öncesinde zaten bir geri çekilme yaşamıştım.

Hikayesinin hakkını veren, iyi oyunculukları olan, iyi kurgulanmış bir iş ortaya çıksın gerisinin çok önemi yok. Oynadığı rolün hakkını verebilecek her oyuncu rolü alabilir. Ten rengi, saç rengi, kilosu önemli detaylar değil. Ayrıca bir sanat eserini farklı bir sanat dalına uyarlarken her şeyi birebir aktarma zorunluluğu da bulunmuyor. İkisi birbiri ile ilintili, ama ayrı şeyler. Ayrıca ortada anlatılacak olan fantastik bir evren var, gerçek bir hikaye değil. Bu arada Netflix çoğu zaman ortalama işler ortaya çıkarmış olsa bile Daredevil, Stranger Things gibi iyi işleri de var. Hele bir iş ortaya çıksın, köyüyse eğer o zaman gömeriz. :)

Geralt'ı oynayacak oyuncunun seçimi de çok yanlış. Hiç bağdaşmıyor yani. Bir kere adam da Geralt'ı taşıyacak kalıp yok. Yüzü geçtim hadi, fizikten kaybediyor. Hayırlısı. Netflix'in elinde olmasa daha kaliteli bir yapım olacağına inanıyordum. Netflix'i duyunca aylar öncesinde zaten bir geri çekilme yaşamıştım.

Sırf isime güvenip öyle bir haraket yaptılar. Ama benim gözümde Yennefer'ı oynayabilecek tek bir isim vardı oda Eva Green'di. Aksini iddia eden varmı? :)

Hikayesinin hakkını veren, iyi oyunculukları olan, iyi kurgulanmış bir iş ortaya çıksın gerisinin çok önemi yok. Oynadığı rolün hakkını verebilecek her oyuncu rolü alabilir. Ten rengi, saç rengi, kilosu önemli detaylar değil. Ayrıca bir sanat eserini farklı bir sanat dalına uyarlarken her şeyi birebir aktarma zorunluluğu da bulunmuyor. İkisi birbiri ile ilintili, ama ayrı şeyler. Ayrıca ortada anlatılacak olan fantastik bir evren, gerçek bir hikaye değil. Bu arada Netflix çoğu zaman ortalama işler ortaya çıkarmış olsa bile Daredevil, Stranger Things gibi iyi işleri de var. Hele bir iş ortaya çıksın, köyüyse eğer o zaman gömeriz. :)

Fikrine katılmıyorum ama renkler ve zevkler tartışılmaz.

Çoğu kişi önemsemiyor olabilir ama ben önemsiyorum. Triss denince benim aklıma genç bir yüz ve kızıl, kısa bir saç geliyor. Hiç bağdaşacak bir yanı yok yani canlandıracak oyuncu ile. Geralt denince de aynı şekilde duygular canlanıyor. Tabii ki bire bir aynı yapsınlar diyemiyoruz. Öyle bir şey de yok zaten. Ama zıt bir şey seçmek vardır, bir de biraz benzeterek seçmek vardır.

Eva Green'di. Aksini iddia eden varmı? :)
Cuk otururdu.

Eğer Witcher evreninden esinlenip yapılacak bir diziyse ben bu ayrıntılara dikkat ederim. O halde öyle bir mesaj vermeyeceklerdi.

Çoğu kişi önemsemiyor olabilir ama ben önemsiyorum. Triss denince benim aklıma genç bir yüz ve kızıl, kısa bir saç geliyor. Hiç bağdaşacak bir yanı yok yani canlandıracak oyuncu ile. Geralt denince de aynı şekilde duygular canlanıyor. Tabii ki bire bir aynı yapsınlar diyemiyoruz. Öyle bir şey de yok zaten. Ama zıt bir şey seçmek vardır, bir de biraz benzeterek seçmek vardır.

Cuk otururdu.

Eğer Witcher evreninden esinlenip yapılacak bir diziyse ben bu ayrıntılara dikkat ederim. O halde öyle bir mesaj vermeyeceklerdi.

Tamamen aynı düşüncedeyiz. Aynı zamanda bu kadar başarılı bir oyun ve kitap varken bunları hiçe saymaları gerçekten efsane bu yüzden anlam veremiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı