Netflix'e Sansür

Muhtemelen oyunlar için malum firmanın Steam'e yaptığı şikayetin bir benzerini TV kanalları da yaptı. Eğer televizyondaki gibi bir sansür uygulanırsa hapı yuttuk demektir. Gerçekten büyük saçmalık.

Yazılı, sözlü medya kontrol altına alınmışsa geriye dijital ve sosyal medya kalıyor. Sosyal medya her ülkenin kontrolünü eline almak istediği bir olgu haline geldi bunun ilk ayağı bu tip sansürlerden isyan edenlerin rağbet ettiği mecraları dizayn etmekten geçiyor. Bu güç gösterisi ilerleyen yıllarda çok daha farklı platformlarda kendini gösterecektir.

Merhaba arkadaşlar, siz bu durumu nasıl karşılıyorsunuz?
İnsanlar zaten televizyon izlerken tadını çıkaramadıkları için Netflix, Youtube, Blu Tv gibi yerleri kullanıyor. Televizyonda lan, salak gibi kelimeleri bile sansürledikleri için açıkçası benim açımdan çok zevksiz oluyor. Sürekli bip diye yükselen bir ses rahatsız edici. Bence insanların sosyal platformlarında ki özgürlüğüne karışmak yerine daha önemli sorunlarla ilgilenmeliler. Mesele sürekli küfür edilmesi değil. İnsanların artık hayatlarına burunlarını fazla sokmaya başladılar. Yakında tweet atarken bile izin alacağız sanırım.

Bence Black Mirror'da sansür ile alakalı bir bölüm var.4. sezon bölüm 2 bu bölümü izlemeliler.
Aşırı sansürün ne kadar kötü durumlara yol açacağını görmeliler.
Bizi bizden çok düşünüyorlar sağ olsunlar. :)

18 yaş üstü kişiler için çok büyük haksızlık. Hem yetişkinsin hem para verip izliyorsun. Bunun mahkeme tarafı açık, eğer çok fazla kişi aynı anda yüklenirse RTÜK illa ki geri adım atar. Çok fazla takılmamalıyız.

VPN Netflix de çalışmıyor diye biliyorum.
Eğer çalışıyorsa da neden para verip kullanacağımız bir şey için kırk takla atmak zorundayız ?
Teknoseyir'inde dediği gibi "Birileri ağlamış, ondan çıkmış bunlar. Kullanıcıların zengin içeriğe sansürsüz ulaşması birilerini rahatsız ediyor."

18 yaş üstü kişiler için çok büyük haksızlık. Hem yetişkinsin hem para verip izliyorsun. Bunun mahkeme tarafı açık, eğer çok fazla kişi aynı anda yüklenirse RTÜK illa ki geri adım atar. Çok fazla takılmamalıyız.
Adım atması için toplanmaya üşenir bu millet.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı