Netler nasıl artacak?

467838

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye, Konya
12. sınıf sayısal öğrencisiyim. Yazdan beri düzenli olarak ders çalışıyorum fakat netlerim sabit. İlk TYT denemem 50 netti. Son TYT denemem de 50 civarlarında gelecek. Düzenli çalışmama rağmen netler artmıyor. Daha doğrusy netlerim çok dalgalı. Son 10 denememin 7'si 70 netin üzerinde ama diğerleri 50 net. Bugün ilk AYT denememe girdim ve o da 18 net geldi. Ne olacak bu netlerin durumu?

Denemeleri analiz ettin mi? Neyi yapamamışım, neyi yapabilmişim gibi şeyleri sorguladın mı? Eksik kaldığın konuları bilmen önemli.

12. sınıf sayısal öğrencisiyim. Yazdan beri düzenli olarak ders çalışıyorum fakat netlerim sabit. İlk TYT denemem 50 netti. Son TYT denemem de 50 civarlarında gelecek. Düzenli çalışmama rağmen netler artmıyor. Daha doğrusy netlerim çok dalgalı. Son 10 denememin 7'si 70 netin üzerinde ama diğerleri 50 net. Bugün ilk AYT denememe girdim ve o da 18 net geldi. Ne olacak bu netlerin durumu?

AYT kalan zamanda sıkı çalışırsan karsiligini alirsin. Ben meslek lisesine gittiğim için AYT olarak 0'dım. Sınav senesinin ekim ayinda cozdugum denemede 7-8 civari net yapmistim ve ondan sonra neredeyse konular bitene kadar deneme çözmedim bir daha(bu bir hataydı). Gel gelelim sinavda 42,5 net yaptim. Bu birileri için düşük bir net olabilir ama benim için bir başarıydı. Netlerin düşük geliyor diye üzülmek çok normal. Sen çalışmayı bırakma yeter.

Senle birebir aynı durumdayım bende bilmiyorum.

Denemeleri analiz ettin mi? Neyi yapamamışım, neyi yapabilmişim gibi şeyleri sorguladın mı? Eksik kaldığın konuları bilmen önemli.

Her denemenin matematik analizini yapıyorum hocam. Fen analizini de arkadaşlarla karşılaştırırken yapmış oluyorum. Türkçe ve sosyalim iyi geliyor zaten.

TYT için mesela hangi branş kaç net? Aktif olarak hangi kaynaklardan soru çözüyorsunuz?

Türkçe 33-34 net, sosyal 13-15 net, matematik 18-22 net, fen 8-10 net geliyor ortalama olarak hocam ama zor bir deneme geldiğinde matematik direk 10 nete düşüyor.

Her denemenin matematik analizini yapıyorum hocam. Fen analizini de arkadaşlarla karşılaştırırken yapmış oluyorum. Türkçe ve sosyalim iyi geliyor zaten.
Yanlış yaptığın konulara göz gezdiriyorsan da yapamıyorsan bir sorun var demektir🤔

Her zaman aynı konulardan mı yanlışın çıkıyor?

Geri
Yukarı