Sınava kadar netler nasıl artırılır?

Hiç ders çalışmayan birisi olarak bugün denemeye girdim. Sonuçlar:

Türkçe 11y 29 doğru.
Sosyal 9Y 11D.
Mat 1D 1y.
Fen 1y.

Fene hiç bakmadım o konuda hiç bilgim yok. Matematikten de 2 soru yapmıştım zaten. Sağlam çalışmaya başlasam sınava kadar tahmini net sonucu ne olur? Puan sonucu falan? Bu arada dil bölümündeyim bir de dil sınavına gireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Türkçe 11y 29 doğru.
Sosyal 9Y 11D.
Mat 1D 1y.
Fen 1y.

Fene hiç bakmadım o konuda hiç bilgim yok. Matematikten de 2 soru yapmıştım zaten. Sağlam çalışmaya başlasam sınava kadar tahmini net sonucu ne olur? Puan sonucu falan? Bu arada dil bölümündeyim bir de dil sınavına gireceğim.

Paragraf ve mat 1 üzerine odaklanırsan tatmin olabileceğin bir sonuç alabilirsin tam hedefin nedir bilmiyorum ama mat için YT üzerinden konu + soru çözüm + branş denemesi şeklinde gidersen rahat bir şekilde 20leri görebilirsin ama kendine bir sınır koyma tabii ki.

Türkçe 11y 29 doğru.
Sosyal 9Y 11D.
Mat 1D 1y.
Fen 1y.

Dilcilerin artık neredeyse hepsi +70 YDT neti yaptığı için, senin farkı TYT'de atman gerekiyor. Türkçe okuma yazmayı bilen birisi çok az bir çalışmayla +30 türkçenin üstüne çıkması gerekiyor. Sosyal zaten genel lise bilgisi, matematik Türkçe gibi okuduğunu anlayarak problemleri çözüp 10 netin üstüne çıkartırsın. Fen kısmı biraz bilgi biraz genel kültürle 5'in üstüne rahat çıkarsın. Toplamda ortalama en az 60 netin üstüne çıkmalısın.

Geri
Yukarı