Netmaster CBW-383Z4 ile CBW-700V'yi kablolu köprüleme

Mr. Beko

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta yazan iki modeme sahibim. Ana modem olarak CBW-383Z4'ü kullanıyorum. Kendi odamda PC hariç her cihazda Wi-Fi sıkıntısı çekiyorum. PC ise ethernet ile ana modeme bağlı. Basit olarak anlatmak gerekirse ucunda internet olan bir ethernet kablom var, ben bu kabloyu CBW-700V modeme bağlayıp oda içinde WIFI olarak dağıtım yapmasını istiyorum. Ve ekstradan da PC'yi kablolu olarak bu modeme bağlamak istiyorum. Hiçbir ayar yapmadan modemleri kendi arasında ethernet ile bağladım odamdaki CBW-700V'ye de ethernet ile PC'yi bağladım. PC'ye internet geldi fakat WIFI çalışmadı. Sanki arada hiç modem yokmuş gibi sadece bir kablo ile PC'yi ana modeme bağlamışım gibi oldu. Hatta arayüz olarak da direk olarak ana modemin arayüzüne giriyor. Daha sonra odamdaki modemin arayüzünden bridge moduna aldım ve modemin IP adresi değişti. Bu sayede tek bilgisayardan iki arayüze de girebildim fakat internet tamamen iptal oldu. Odamdaki modemi sıfırladım ve sadece DHCP'yi devre dışı bırakarak bağlanmayı denedim fakat yine olmadı. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı