Çözüldü Netmaster CBW-383Z4 Wi-Fi bağlanılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

barannozdemirr

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, bir süredir Kablonet müşterisiyim ve Netmaster CBW-383Z4 model modemi kullanıyorum. Yaklaşık son 1 aydır Wi-Fi problemi yaşamaya başladım, daha öncesinde hiçbir problem yoktu. Modem tamamen kafasına göre bazen Wi-Fi'yi kesiyor. Ethernet bağlantısında hiçbir sorun yok aynen devam ediyor ama Wi-Fi bağlanmıyor. Müşteri hizmetlerini aradım modeminiz eski yeni modellerde böyle sorunlar yaşamazsınız vs. yeni modem kiralamaya çalışıyorlar. Modemin arkasındaki küçük tuştan sıfırlama işlemi yapıyorum sorun düzeliyor ama geçici olarak tabii. Bu modelde bu sorunu yaşayan var mıdır ve kalıcı bir çözümünü bilen var mıdır? İlk başlarda hiçbir sorun yokken birden bunun olması ve yeni modem almaya itilmem hiç hoş gelmedi. İnternet paketimin hızı 100 Mbps bu arada, hız konusunda da bir sorun yok, ethernet ile bağlanınca da. Tek sorun bu Wi-Fi'nin kendi kendine kopması ve sıfırlama işlemi yapılmadan asla düzelmemesi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Aynı modeme sahiptim hatta bununla ilgili bir konu açmıştım. Kablonet çok iyi bir firma fakat modemleri maalesef kötü. O sorun ne kadar uğraşsanız da düzelmeyecek. Yeni modem almanız gerek. İsterseniz farklı markaların modemlerine bakabilirsiniz.
Maalesef kablo nette firma modem güncellemelerini kaldırdığı için 40 MHz bağlantısı yapılamıyor. Bilinçli bir şekilde modem satışı yapmak için güncellemeleri iptal etmişler. Kaç defa bununla ilgili kablo nete şikayet yazdım. Biz ilgilenmiyoruz dediler. Modeminiz arızalı dediler. Oysa arıza yok. Modem kiralamak için yapılıyor. Başka birinin modemini de baktım. O da aynı. Bir nevi politika.

Geri
Yukarı