NetSpeed alt kata daha iyi hizmet veriyor

• Konuyu başlatan canxx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

canxx

Hectopat
Bir alt katıma 90 Mbps internet verirken bana 17 Mbps veriyor. Teşekkürler.

1601941025432.png

Şaka gibi.

1601941104009.png

Bu arada hat değerlerim bunlar.

Dosya Ekleri

• 1601941431428.png
    1601941431428.png
    73,1 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleme:
Şu an aktif olarak kullanıyor musun yoksa sadece Netspeed'in sitesi üzerinden alacağın hız'a mı bakıyorsun ? Aktif olarak kullanıyorsan Netspeed'i arayıp bu durumdan bahset. Diğer türlü bu sitelere güvenme. Eğer VDSL kullanıyorsan şu an modem arayüzünden maksimum alabileceğin hızı görebilirsin. Ve bu sonuç daha sağlıklı olur :) Benim Türknet sitesinde 16mbps diyor, Netspeed 75 diyor, diğeri başka...Ama bu ev de sağlıklı 100mpbs kullandım daha önce, ve maksimum alabileceğim hız 145mbps. Tabi ki bu kadar alamam, ama az çok ne kadar hız alacağıma en yakın sonucu modem arayüzünden öğreniyorum.

Şu an aktif olarak kullanıyor musun yoksa sadece Netspeed'in sitesi üzerinden alacağın hız'a mı bakıyorsun ? Aktif olarak kullanıyorsan Netspeed'i arayıp bu durumdan bahset. Diğer türlü bu sitelere güvenme. Eğer VDSL kullanıyorsan şu an modem arayüzünden maksimum alabileceğin hızı görebilirsin. Ve bu sonuç daha sağlıklı olur :) Benim Türknet sitesinde 16mbps diyor, Netspeed 75 diyor, diğeri başka...Ama bu ev de sağlıklı 100mpbs kullandım daha önce, ve maksimum alabileceğim hız 145mbps. Tabi ki bu kadar alamam, ama az çok ne kadar hız alacağıma en yakın sonucu modem arayüzünden öğreniyorum.

Moden arayüzde hangi değerleri kontrol ediyorsun? Ekran görüntüsü paylaşır mısın lütfen?

Aynı durum bende de var. Sitede 16 Mbps yazarken 1 yıldan uzun süredir kullandığım 35 Mbps paketten en az 28 Mbps alıyorum. Modem değerlerinde 98 Mbps görünüyor. Bence sitelerin sorgulama sayfasında sorunlar var.

Moden arayüzde hangi değerleri kontrol ediyorsun? Ekran görüntüsü paylaşır mısın lütfen

Modem arayüzleri farklıdır genelde, ama mantık aynıdır :p Mesela benim modem markası TP-Link.
Sen kendi modeminde de DSL bilgilerin olduğu kısma gireceksin, orada maksimum alabileceğin hız dahil hat değerlerini ilgilendiren bilgilerin olduğunu görebilirsin.
Bir alt katıma 90 Mbps internet verirken bana 17 Mbps veriyor. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 692386

Şaka gibi.

Eki Görüntüle 692387
Bu arada hat değerlerim bunlar.

Hat değerlerin maksimum 40mbps download hızı alabilirsin diyor, ki zaten SNR değerinden de anlaşılıyor 35mbps kullanabilirsin ancak. Fakat komşun yüksek hız kullanıyorsa eğer büyük ihtimal senin iç hatlarında bir problem var demektir.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    22,9 KB · Görüntüleme: 56
@canxx öncellikle hat zayıflaman yüksek. Bu da düşük hız almanı sağlıyor. TT kullanıyorsan veya başka firma elit ekip talep et. Ölçüm yapsınlar sorun kablodamı yoksa telefon hattındamı anlaşılır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı