Netspeed hizmet kalitesi nasıldır?

Best Yörük

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar.
TTNet aboneliğim bu ay sonlanacak, sadece Türk Telekom altyapısına sahibim fakat fiyatları çok fazla, ben de farklı bir ISS arayışına girdim.
Oturduğum konumda ADSL olarak 16 Mbit, VDSL olarak 50 Mbit'e kadar Türk Telekom altyapısında hizmet veriyorlarmış.

1. Netspeed kullanıcıları aldıkları hizmeti ve hizmet kalitesini söyleyebilir mi?
  2. Yaşanılan sorunları ve nasıl bir çözüme ulaştıklarını.
  3. Bağlantı kalitesi (Ping - Download - Upload) nasıl, dalgalanma yaşayan var mı?
  4. Kurulum süreci ve ödenilen tutarlar.
Hakkında bilgi sahibi olanlar benimle paylaşabilir mi?

Diğer ISS firmaları (Türk Telekom, Superonline, Vodafone) fahiş fiyatlar sunuyor, bu ücretleri ödemek istemiyorum.

Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

1-Teknik ve müşteri hizmetine günün çoğu saatinde ulaşabiliyorsunuz.
2-İlk önce hızım 75Mbit yerine 50Mbit olarak ayarlanmıştı. Bunu belirtikten kısa bir süre sonra düzeltildi.
Kurulum esnasında dikkatsizliğim yüzünden bir sorun yaşamıştım. Teknik ekip sorunun tam olarak ne olduğunu belirtip çözmemi sağladı.
3-Kullandığım süre boyunca bir dalgalanma görmedim. Bu sağlayıcıların hepsi TürkTelekom altyapısını kullanıyor.
4-Kurulum süreci 2 gün içinde gerçekleşti. Eğer 6 ay kalma sözü verirseniz, kurulum ücreti ödemiyorsunuz. Ayrıca sabit fiyat garantisinden faydalanıyorsunuz. TürkTelekom port ücretlerini yükseltmesine rağmen kampaya fiyatlarını direk güncellemediler. 2 Haftadır devam ediyor. 7 Ocaktan sonra yükseltilmiş fiyatlar devreye girecek. Ayrıca eğer söz vermenize rağmen çıkmak isterseniz, sadece kurulum ücretini ödüyorsunuz. Diğer sağlayıcılar gibi servet ödemenizi istemiyorlar.

Sırasıyla TürkTelekom-Vodafone-TürkNet kullandım. Bir süredir NetSpeed kullanıyorum. Açık ara tüm internet sağlayıcıları arasında en memnun kaldığım firmadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Teknik ve müşteri hizmetine günün çoğu saatinde ulaşabiliyorsunuz.
2-İlk önce hızım 75Mbit yerine 50Mbit olarak ayarlanmıştı. Bunu belirtikten kısa bir süre sonra düzeltildi.
Kurulum esnasında dikkatsizliğim yüzünden bir sorun yaşamıştım. Teknik ekip sorunun tam olarak ne olduğunu belirtip çözmemi sağladı.
3-Kullandığım süre boyunca bir dalgalanma görmedim. Bu sağlayıcıların hepsi TürkTelekom altyapısını kullanıyor.
4-Kurulum süreci 2 gün içinde gerçekleşti. Eğer 6 ay kalma sözü verirseniz, kurulum ücreti ödemiyorsunuz. Ayrıca sabit fiyat garantisinden faydalanıyorsunuz. . TürkTelekom port ücretlerini yükseltmesine rağmen kampaya fiyatlarını direk güncellemediler. 2 Haftadır devam ediyor. 7 Ocakta sonra yükseltilmiş fiyatlar devreye girecek. Ayrıca eğer söz vermenize rağmen çıkmak isterseniz, sadece kurulum ücretini ödüyorsunuz. Diğer sağlayıcılar gibi servet ödemenizi istemiyorlar.
Vdsl paketlerde modemi ayrı olarak kendiniz mi satın aldınız yoksa Netspeed size modem sunuyor mu ?

Ankara civarında oturuyorsanız tavsiye etmem, Ulus'taki Hop'ta inanılmaz paket kaybı yaşanıyor ve çözüm üretemiyorlar. Defalarca konuştum. Genel olarak forumlarda falan gördüğüm kadarıyla Ankara civarında oturup Netspeed kullanan birçok kişide var bu sorun, aynı şekilde onlar da görüştüklerini fakat çözülemediğini söylüyorlar. Bu sorun dışında ping-upload-download açısından hiçbir sıkıntısı yok. Gün boyu stabil oluyor internet. Akşam saatlerinde de gayet stabil bir internet sunuyorlar. Fakat dediğim gibi Ankara civarında oturuyorsanız paket kaybı sorunu yaşayacaksınız ve insanı kanser eden bir sorun.

Türk Telekom belasından uzak dur da kimden hizmet alırsan al. Bir de Türknet hem fiyat olarak daha iyi hemde taahhüt filan yok. Görüşmekte fayda var derim

Bulunduğunuz bölgedeki altyapı kalitesi nasılsa o kaliteyi alırsınız. Müşteri hizmetleri ilgili. Ben de Ankara'da yaşıyorum. Paket kaybı oluyor ancak bu Netspeed ile alakalı değil. Benim bulunduğum bölgede TTNET altyapısı var. Önceden de TTNET müşterisiydim. Paket kayıpları ve kopmalar önceden de oluyordu. Bu TTNET ile alakalı bir durum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı