Netspeed altyapı sorgulama sonucu çıkmıyor

Bu arada binada bunlar var.
Hocam ilk fotoğraf bulanık çıkmış, onun ne olduğunu anlayamadım.
İkinci fotoğrafta sol taraftaki şey ankastre kutusu. Yani xDSL hattının geldiği kablo ile dairelerden gelen bakır kabloların buluştuğu yer olarak düşünebilirsiniz.
Sağdaki ise fiber dağıtım kutusu. Yani evinizde hem xDSL hem de fiber altyapı var. Fiber altyapı aktifleşmiş mi aktifleşmemiş mi anlayamadık çünkü sorgulama sonuçları çok değişikti. TT Kapsama Haritasından da bir bakın. Çok da değişik bir sonuç vermez ama deneyin.

Hocam ilk fotoğraf bulanık çıkmış, onun ne olduğunu anlayamadım.
İkinci fotoğrafta sol taraftaki şey ankastre kutusu. Yani xDSL hattının geldiği kablo ile dairelerden gelen bakır kabloların buluştuğu yer olarak düşünebilirsiniz.
Sağdaki ise fiber dağıtım kutusu. Yani evinizde hem xDSL hem de fiber altyapı var. Fiber altyapı aktifleşmiş mi aktifleşmemiş mi anlayamadık çünkü sorgulama sonuçları çok değişikti. TT Kapsama Haritasından da bir bakın. Çok da değişik bir sonuç vermez ama deneyin.

TT Fibernet var diyor.

TT Fibernet var diyor.

Yarın bir daha çekerim.

Sıfırdan başvuru yapacağız o zaman sıkıntı yoksa.
Aynen sıfırdan. Ama başvuru yaparken önce altyapı sorgulaması yapıyorlar. Netspeed sisteminde de altyapı görünmüyor şu an. Dolayısıyla müşteri temsilcisi altyapının görünmediğini bu sebeple de başvuru alamayacağını söyleyebilir. TT Kapsama haritasında fiber sonucu çıktığını, ayrıca binanızda fiber dağıtım kutusu bulunduğunu söyleyin.

Aynen sıfırdan. Ama başvuru yaparken önce altyapı sorgulaması yapıyorlar. Netspeed sisteminde de altyapı görünmüyor şu an. Dolayısıyla müşteri temsilcisi altyapının görünmediğini bu sebeple de başvuru alamayacağını söyleyebilir. TT Kapsama haritasında fiber sonucu çıktığını, ayrıca binanızda fiber dağıtım kutusu bulunduğunu söyleyin.

Bu paketi alsak aynısını verir mi?

Maximum 100 Mbps yazıyordu diğer sitelerde.

Ya Milleni alacakmışız ya da Netspeed.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220811-213349_Chrome.jpg
    Screenshot_20220811-213349_Chrome.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 23

Verir verir. Altyapınız fiber. Teknik ismi FTTH olarak geçer. Eve kadar fiber anlamına gelir. Eve kadar fiber altyapıda 1000 Mbps hız bile alabilirsiniz. Netspeed şu an için en yüksek 200'lük paket satıyor. Mesela Comnet diye bir firma var. O da TT altyapısı üzerinden hizmet veriyor. 200, 500 ve 1000'lik paketleri var. Tabii fiyatları da hıza göre değişiyor.
Ayrıca TT'de de 200, 500 ve 1000'lik paketler var.

Ya Milleni alacakmışız ya da Netspeed.
Millenicom'da 100 üzeri paket yok şu an için.

Verir verir. Altyapınız fiber. Teknik ismi FTTH olarak geçer. Eve kadar fiber anlamına gelir. Eve kadar fiber altyapıda 1000 Mbps hız bile alabilirsiniz. Netspeed şu an için en yüksek 200'lük paket satıyor. Mesela Comnet diye bir firma var. O da TT altyapısı üzerinden hizmet veriyor. 200, 500 ve 1000'lik paketleri var. Tabii fiyatları da hıza göre değişiyor.
Ayrıca TT'de de 200, 500 ve 1000'lik paketler var.

Millenicom'da 100 üzeri paket yok şu an için.

Comnet'i biliyorum bende merak etmiştim 1000 yazdığı için konu bile açmıştım. Ama o zaman TurkNet'te 1000 vermesi gerekmezmi yoksa kendi altyapısımı var?

Hocam başvuru yaparken referans kodu kullanmayı unutma 12 ay boyunca ayda 10 TL indirim kazanırsın kullanmak istersen kod paylaşabilirim.

İyi olur paylaşırsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı