Netspeed Altyapı sorgulamasında 59 Mbps gözükmesine rağmen Türk Telekom 24 Mbps diyor

yuruyenshitpost

Decapat
Daha fazla  
Önceki evimde VDSL vardı ve 60Mbps alıyordum pazar günü taşındım ve şu an oturduğum eve internet bağlatmak için Türk Telekom'un müdürlüğüne gittik. Gittiğimizde önce adresimizde ADSL olduğunu ve 16Mbps alabileceğimizi, sonra ise VDSL olduğunu 24 Mbps alabileceğimizi söylediler. Şu anda 17-18 Mbps alıyorum ama hem modem arayüzünden hem de Netspeed'in internet sitesinden altyapımı kontrol ettiğimde 59 Mbps download alabileceğimi gördüm. Ne yapmam lazım?Türk Telekom çalışanlarına söylediğimizde alabileceğimiz maksimum hızın 24Mbps olduğunu söylüyorlar.

Paket olarak 24'lüğün üstü eğer 50 ise 50 alamazsınız ondan bahsediyorlar olabilir. Evet 59 görünüyor fakat 59'u alamıyorsunuz zaten eve çıkana kadar oluşan kayıptan. SNR Margin değerlerinizi paylaşırsanız bakabiliriz.

Paket olarak 24'lüğün üstü eğer 50 ise 50 alamazsınız ondan bahsediyorlar olabilir. Evet 59 görünüyor fakat 59'u alamıyorsunuz zaten eve çıkana kadar oluşan kayıptan. SNR margin değerlerinizi paylaşırsanız bakabiliriz.

SNR margin nedir hocam DSL bilgi bölümünde yazıyor bahsettiğim şey.
Ekran görüntüsü 2023-04-19 171444.png

SNR margin nedir hocam DSL bilgi bölümünde yazıyor bahsettiğim şey.Eki Görüntüle 1746436
12.8DB ile 24 üstünü alırsanız kopma yaşayabilirsiniz maalesef. Ekipler doğru söylemiş yani.

Son düzenleme:
Ulaşılabilir kısmı alacağınız anlamına gelmiyor SNR değeriniz düşük arkadaşın dediği gibi kopma yapabilir.

Hocam dalgınlığıma geldi hat zayıflaması ile SNR karıştırdım hattın Max 36 destekliyor fazlası muhtemelen kopma yapar.
Ben de hat zayıflamasını SNR ile karıştırmışım anlık bakınca. 12.8'e de muhtemelen arttırma yapmazlar. Bende 15 bana da arttırma yapmıyorlar. Netspeed önermediğini söyledi.

Geri
Yukarı