Netspeed belirli siteler haricinde erişim sağlanamıyor

Mustafa Berkay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
BPO Takım Yöneticisi
Merhabalar,

14 Aralık tarihinde yapılan altyapı çalışamalarından sonra internetimde sürekli kopmalar yaşanmaya başladı. Daha sonra, bu son iki gün internete tamamen erişememeye başladım. Yalnız ilginç olan bazı şeyler var;

Modemdeki tüm ışıklar yanıyor (DSL, Internet ışıkları dahil).
Yalnızca Google, Youtube, Technopat ve E-Devlet sitelerine erişim sağlayabiliyorum(güvenli internet ayarı kapalı).
Modem arayüzünden kontrol ettiğimde hat değerleri görünüyor.

Netspeed'e ulaştığımda ezbere verilen 3-5 cevaptan öte cevap alamadım. Bir çözüm öneriniz var mıdır? TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum fakat onlar da birkaç ay sonra altyapı yetersiz gibi bir argüman ile hız düşürmeye çalışıyorlar.

1703098049116.png

1.1.1.1 - 1.0.0.1 DNS ayarını yapıp dener misin? Bende de altyapı çalışma sonrası benzer sorunla karşılaşmıştım DNS kullanarak çözmüştüm.

Aynı sorunu tam 1.5 haftadır yaşıyorum. EA FC 24 sunucularına bile bağlanamıyorum. Kaç kere desteğe yazdım otomatik cevap verip, sorun çözüldü diyerek konuyu kapattılar. Her gün planlı çalışma diye internet kesintisi yapıyorlar ama düzelen bir şey yok. 600 lira verip aldığım oyunu sadece 1 hafta oynayabildim. 2023 yılında bu kadar uzun süreli bir sorun olur mu ya? Üstüne hayvan gibi de zam getiriyorlar sürekli.

Merhabalar,

14 Aralık tarihinde yapılan altyapı çalışamalarından sonra internetimde sürekli kopmalar yaşanmaya başladı. Daha sonra, bu son iki gün internete tamamen erişememeye başladım. Yalnız ilginç olan bazı şeyler var;

Modemdeki tüm ışıklar yanıyor (DSL, Internet ışıkları dahil).
Yalnızca Google, Youtube, Technopat ve E-Devlet sitelerine erişim sağlayabiliyorum(güvenli internet ayarı kapalı).
Modem arayüzünden kontrol ettiğimde hat değerleri görünüyor.

Netspeed'e ulaştığımda ezbere verilen 3-5 cevaptan öte cevap alamadım. Bir çözüm öneriniz var mıdır? TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum fakat onlar da birkaç ay sonra altyapı yetersiz gibi bir argüman ile hız düşürmeye çalışıyorlar.

Eki Görüntüle 2059506
Snr margin değerin baya düşük gibi. Kablolarında sorun olmadığından eminmisin?

Sorun statik IP kaynaklıymış. Dün gece VPN üzerinden IP değiştirerek her yere bağlanabildim. Bu sabah da statik IP hizmetini iptal ettim ve düzeldi.

Bende aynı problemi yaşıyordum 4 kere hat güncelemesi yaptılar ancak hiçbir sonuç alınamayınca uzmanlara ileteceğiz dediler. Şuanda tekrar kullanım yapıyorum problem kalmadığı gözüküyor. Statik IP hizmetini kullanıyorum ADSL altyapım var ancak bana IP kaynaklı olduğunu söylememişlerdi.

Aynı sorunu tam 1.5 haftadır yaşıyorum. EA FC 24 sunucularına bile bağlanamıyorum. Kaç kere desteğe yazdım otomatik cevap verip, sorun çözüldü diyerek konuyu kapattılar. Her gün planlı çalışma diye internet kesintisi yapıyorlar ama düzelen bir şey yok. 600 lira verip aldığım oyunu sadece 1 hafta oynayabildim. 2023 yılında bu kadar uzun süreli bir sorun olur mu ya? Üstüne hayvan gibi de zam getiriyorlar sürekli.

Aynı sorunu 5 gündür yaşıyorum EA sunucularına ya da diğer oyunların sunucularına bağlanmıyor. Bunun yanında Netflix gibi sitelerde de 10-20 Kbps ile veri çekmeye çalışıyor bu da video falan oynatamıyor. Sorunu çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı