NetSpeed düşük hız

erengore

Centipat
Katılım
28 Ağustos 2020
Mesajlar
2.343
Makaleler
1
Çözümler
12
Yer
regedit.exe
Bugün itibariyle Millenicom aboneliğim başladı.

NetSpeed'in 75 Mbitlik paketinde hiçbir zaman tam 75 Mbit vermemeyişi, sürekli 65-67 gibi değerlerde gezmesi açıkçası can sıkıcıydı. Şimdi Millenicom'un 100 Mbit'lik paketini kullanıyorum ve aldığım net 87 Mbit. Demek ki 70 üstü verilebiliyormuş NetSpeed Efendi!

Her neyse, iyi güzel de ping değerleri biraz gözüme battı. Rocket League'de normal olarak 80 Ms civarında gezerken değişen bir şey olmadı, hâlâ aynı.
LoL'de ise işler üzücü. NetSpeed ile Allah'ın unuttuğu yerde 29 Ms alırken Millenicom ile bu değer 45 Ms'ye yükseldi. Müşteri hizmetlerini aradığımda temsilcinin bana önerisi modemi resetlememdi şaka gibi.

Büyük ihtimalle bunun ilk faturasını ödeyeyim direkt Comnet'e geçeceğim hocam. Diğer konunuzu biraz okudum @erengore devamını getiremedim biraz uzun yazmışsınız ama genel olarak memnun kaldığınızı sezdim. Comnet'te galiba modem kiralama gibi bir durum yok, kendi modemimizi mi kullanacağız onu merak ettim.
Hocam Comnet'de modem değiştirmenize gerek yok geçiş yapınca. Aynı modem geliyor yada TP-Link bir cihaz geliyor. Hatta bazısı modemi değiştirmiyor bile zaten müşteri hizmetleri sizi o konuda aydınlatır. Ben geneli itibariyle memnunum Comnet'den. Ping süreleri Yurt dışında mükemmel gerçekten. Hiç problem yaşadığım bir yurt dışı serveri yok. Valorant LoL gibi oyunlarda da problemsiz kullanıyorum.
 
KS
Yuspedile

Yuspedile

Hectopat
Katılım
7 Mayıs 2018
Mesajlar
1.424
Makaleler
2
Çözümler
16
Yer
Riften
Millenicom'a geçeli 1 aydan fazla oldu. İlk faturamı bugün ödedim. Söylemek istediğim birkaç şey olduğu için kendi konumu biraz hortlatmış gibi olacağım.

Başlarda tedirgin etse de açıkçası memnunum. Herhangi bir sıkıntı yaşatmadı sağ olsun. Cuma-cumartesi günlerim artık keyifli geçiyor arkadaşlarımla. Hız düşmesidir, kopmadır hiçbir sorunu yok. Güzel hizmet, tavsiye ederim buradan herkese.
 
Yukarı