NetSpeed düşük hız

JVCKBOYS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 4 aydır NetSpeed abonesiyim. 35Mbps'lik avantaj paketini kullanıyorum. Aboneliğim başladığından beri 35Mbps download-6Mbps upload değerlerini sorunsuz bir şekilde alıyordum. Bu hafta durduk yere hız değerlerim çok kötü oldu ve interneti verimli kullanamaz hale geldim. Düşen hız değerlerim Speedtest sonucundaki gibidir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğimde biz mevcut paketinizin hız değerlerini veriyoruz ama hızınız çok düşük, kablolarınızda problem olabilir denildi. Ben de modemi ankastre kutusuna bağlayıp test ettim ve sadece uploadım 6Mbps seviyesine çıktı. Tekrar müşteri hizmetlerine ilettiğimde sorunun saha dolabının eskimesinden kaynaklandığını ve internetimi ADSL olarak kullanabileceğimi söylediler. Ardından paketimi 16Mbps'lik pakete düşürdüm fakat NetSpeed tarafından bana verilen değerler değişmedi. Paket değişikliği sonrası hızım da 2. Speedtest sonucundaki gibidir. Saha dolabına uzaklığım 220 metredir. Sizce NetSpeed doğru mu söylüyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    22,6 KB · Görüntüleme: 54
Sizce NetSpeed doğru mu söylüyor?

Bunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayıp, sorununuzu anlattıktan sonra deki eğer sorunum çözülmeyecekse aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum. Başka firmaya geçeceğim. Bunu dedikten sonra da çözüme kavuşturamayıp, saha dolabında falan derseler büyük ihtimal öyledir. Yani onun içinde Türk Telekom ekiplerinin gelmesi gerekiyor.

Eğer NetSpeed'de taahhüt yoksa TurkNet'e geçebilirsin. TurkNet'de de taahhüt yok beğenmezsen tekrar başka ISS'ye geçebilirsin.

Bunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayıp, sorununuzu anlattıktan sonradeki eğer sorunum çözülmeyecekse aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum. Başka firmaya geçeceğim. Bunu dedikten sonra da çözüme kavuşturamayıp, saha dolabında falan derseler büyük ihtimal öyledir. Yani onun içinde Türk Telekom ekiplerinin gelmesi gerekiyor.

Eğer NetSpeed'de taahhüt yoksa TurkNet'e geçebilirsin. TurkNet'de de taahhüt yok beğenmezsen tekrar başka ISS'ye geçebilirsin.

İlk önce TurkNet'e başvurmuştum fakat kurulum ücreti fiyatını alıp 1 hafta interneti kurmayınca NetSpeed'e başvurdum. Oyunlarda sürekli yüksek ve dengesiz pingler görüyorum. Müşteri hizmetleriyle tekrar görüşüp olumsuz sonuçlandığı takdirde GIBIRNet'e geçmeyi düşünüyorum. Ama sorun saha dolabındaysa sorun hala devam edecek. Türk Telekom'u aradığımda ise abone olmadığım için telefonu bağlamadılar bile. Tam kapanma döneminde çaresiz durumdayım maalesef.

İlk önce TurkNet'e başvurmuştum fakat kurulum ücreti fiyatını alıp 1 hafta interneti kurmayınca NetSpeed'e başvurdum. Oyunlarda sürekli yüksek ve dengesiz pingler görüyorum. Müşteri hizmetleriyle tekrar görüşüp olumsuz sonuçlandığı takdirde GIBIRNet'e geçmeyi düşünüyorum. Ama sorun saha dolabındaysa sorun hala devam edecek. Türk Telekom'u aradığımda ise abone olmadığım için telefonu bağlamadılar bile. Tam kapanma döneminde çaresiz durumdayım maalesef.

Senin adına üzüldüm. Bende TurkNet'e geçtiğimde tam 11 günde falan internetim gelmişti. Ama 4.5 yıl geçti üstünden şu an daha kötü veya daha iyi bilemem. Yani sabretseydin biraz keşke... :(

Senin adına üzüldüm. Bende TurkNet'e geçtiğimde tam 11 günde falan internetim gelmişti. Ama 4.5 yıl geçti üstünden şu an daha kötü veya daha iyi bilemem. Yani sabretseydin biraz keşke... :(
Eğer ping ve hız değerlerim eskisi gibi olacaksa hiç problem değil tekrar başvurabilirim. Ama şuan hız,fiyat ve müşteri memnuniyeti olarak gözü çarpan birkaç alternatif olunca ikinci plana bırakacağım. Öneriniz için çok teşekkür ederim.

GIBIRNet'e geçiş yaptım ve sorunun kablolarda olduğunu söylediler. Ardından Türk Telekom'a arıza kaydı açtılar. Gün içerisinde gelip oksitlenmiş olan kabloyu değiştirip diğer renklerini bağladılar. Şu an sıkıntısız şekilde kullanıyorum internetimi. NetSpeed'in bu duruma çözüm bulamamasından memnun değilim fakat GIBIRNet'in pingi NetSpeed'e göre daha fazla.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı