NetSpeed hat değerleri gittikçe düşüyor

@EkmekArasiHDD @Asdasgudas Şaka gibi gerçekten. Kafayı yiyeceğim en son. Dün 0.2 mbps Upload veren internet, bugün sabah uyandığımda düzelmiş, hiçbir işlem yapmamama rağmen. Bu şekilde şuan. İlk sorun çıktığında Netspeed ile görüşüp 24'e sabitlememiş olsam şuanda ilk aldığım hızı alıyor olacaktım. Umarım düşmez tekrardan.
1628673536864.png

@EkmekArasiHDD @Asdasgudas Şaka gibi gerçekten. Kafayı yiyeceğim en son. Dün 0.2 mbps Upload veren internet, bugün sabah uyandığımda düzelmiş, hiçbir işlem yapmamama rağmen. Bu şekilde şuan. İlk sorun çıktığında Netspeed ile görüşüp 24'e sabitlememiş olsam şuanda ilk aldığım hızı alıyor olacaktım. Umarım düşmez tekrardan.
Eki Görüntüle 1134471
Hattın 32 Mbps'e kadar yolu var sanırsam. Umarım bozulmaz yine.

Hattın 32 Mbps'e kadar yolu var sanırsam. Umarım bozulmaz yine.
Yok hocam en fazla bu kadar görmüştüm. İlk geçiş yaptığımdaki gibi tıpatıp, hat zayıflaması vs. dahil. Aslına upload fazlasıyla alabiliyorum ama Netspeed veremediği için kullanamıyorum. Turknet veriyor mu acaba o upload hızını, bir bilginiz var mı?

Muhtemelen iç hatlarda bir sorun var. En iyisi siz ankastreden modeme CAT-6 kablo çektirin elektrikçi vasıtasıyla. Netspeed'ten altyapı sorgulayınca saha dolabına mesafe ne çıkıyor bu arada ?
Diğer konuda nasıl hat değerlerinize iyi demişler anlamadım. Gayet kötü değerler maalesef.
Ankastreden yeni CAT-6 kablo çekersen maksimum hız yazan yer 50 Mbps üstüne çıkar muhtemelen.

Muhtemelen iç hatlarda bir sorun var. En iyisi siz ankastreden modeme CAT-6 kablo çektirin elektrikçi vasıtasıyla. Netspeed'ten altyapı sorgulayınca saha dolabına mesafe ne çıkıyor bu arada ?
Diğer konuda nasıl hat değerlerinize iyi demişler anlamadım. Gayet kötü değerler maalesef.
Ankastreden yeni CAT-6 kablo çekersen maksimum hız yazan yer 50 Mbps üstüne çıkar muhtemelen.
35 mbit çıkıyor zaten altyapıda.

Tamam iç hattın kötü işte.
İç hattım kötü olabilir ona bir şey demiyorum hatta %90 ihtimalle kötü, bina eski zaten ama hat değerleri nasıl kötü oluyor? Mükemmel değil, tam sınırda ama gayet ortalama-iyi arası gözüküyor internetten baktığımda. Diğer değerler falan mı kötü, anlamadım. Ayrıca santral mesafesi 550 metre, 30 mbit almayı bile beklemiyordum ben, siz 35 alırsın diyorsunuz.
1628683728499.png

1628683787873.png

Yok hocam en fazla bu kadar görmüştüm. İlk geçiş yaptığımdaki gibi tıpatıp, hat zayıflaması vs. dahil. Aslına upload fazlasıyla alabiliyorum ama Netspeed veremediği için kullanamıyorum. Turknet veriyor mu acaba o upload hızını, bir bilginiz var mı?
TürkNet konusunda çok bir bilgim yok hocam.

35 mbit çıkıyor zaten altyapıda.
Hocam sorun bence de iç tesisatta sizdeki sorunun aynısı 2 hafta öncesine kadar bende de vardı altyapımı İ.S.S'ların sitelerinden sorgulattığımda da modem arayüzüne giriş yapıp kontrol ettiğimde de 16-17Mbps görünüyordu.Yeni kablo çektikten sonra 92Mbps oldu.
Ayrıca SNR Margin değerim de aynı şekilde çok düşük görünüyordu,yeni CAT6 kablo çektikten sonra 30-32'lere çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı