Netspeed Hat Değerleri

Barış ÖZER

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Kartal/İstanbul
TTNET'in fahiş fiyatları ve bunun karşılığında verdiği rezil hizmetten bıkmış olup bugün itibariyle Netspeed adlı İSS'den servis almaya başladım.

Aşağıda eklemiş olduğum değerler de Netspeed'e ait. TTNET'in değerlerini kaydetmeyi unuttuğum için karşılaştırma yapamıyorum malesef.

6. kattaki dairemden giriş kattaki ankastreye CAT6 kablo çekip kendime yeni bir bina içi hat oluşturdum.

Resimdeki değerlere bakarsak, sonuçlar nasıldır? İnternet hızım 75mbps olarak belirlendi ancak altyapı 50mbps destekliyor.

Hızımı 50mbps'e düşürmem daha iyi mi olur?

369582

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Üsteki fotoğrafı silmenizi tavsiye ediyorum. Ve alttaki IP adresinide kapatın.

Yeni kablo çekildiği için değerler daha iyi olacaktır, bunun için karşılaştırmaya gerek bile yok. Hız testlerinde ping ve hız değerlerini paylaşsanız daha iyi olurdu sanki.

Kopmalar yaşamıyorsanız bu şekilde kalabilir, eğer kopmalar yaşarsanız bundan kaynaklı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üsteki fotoğrafı silmenizi tavsiye ediyorum.

Yeni kablo çekildiği için değerler daha iyi olacaktır, bunun için karşılaştırmaya gerek bile yok. Hız testlerinde ping ve hız değerlerini paylaşsanız daha iyi olurdu sanki.

Kopmalar yaşamıyorsanız bu şekilde kalabilir, eğer kopmalar yaşarsanız bundan kaynaklı olabilir.
Uyarınız için teşekkür ederim, gerekeni yaptım.
Sanırım ilk kopmamı biraz önce yaşadım :) İSS bu konu ile ilgili uyarmıştı, o halde internet hızımı 50mbps olarak değiştireyim.
Şu anda hız değerlerim şu şekilde;

369595

Snr değerleriniz kötü değil. 75mbit'i kopmasız sıkıntısız almanız lazım 9.4 Snr ile. Cat6 kablo da çekmişsiniz, kopma yaşamamanız lazım. Ben de Turknet kullanıyorum ve hat değerlerim alttaki resimde olduğu gibi ve kopma kesinlikle yaşamıyorum.

369650

Snr değerleriniz kötü değil. 75mbit'i kopmasız sıkıntısız almanız lazım 9.4 Snr ile. Cat6 kablo da çekmişsiniz, kopma yaşamamanız lazım. Ben de Turknet kullanıyorum ve hat değerlerim alttaki resimde olduğu gibi ve kopma kesinlikle yaşamıyorum.

Eki Görüntüle 369650
Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anda iş nedeniyle şehir dışındayım. Ben de birkaç gün deneyip, kopma olmaması durumunda 75mbps kullanmayı düşünüyorum. Kopma olursa da servisimi 50mbps olarak güncelleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı