Netspeed ile Netflix Anlaştı Sunucular Türkiye’ye Geldi

Netflix'ten çok Netspeed adına sevindim. Kısa süre kullanıp çok memnun kalmıştım kendilerinden. Umarım daha iyi işlere imza atarlar. Tabi hizmetlerini de geliştirmek kaydıyla. :D

Telekom paşam uyusun. Telekom önce yurt dışı çıkışlarını düzeltsin.

NetSpeed Telekom çıkışlarını kullanıyor diye biliyorum. Yani mantıken Telekom içinde gelmiş olmuyor mu?
Çok haklısınız. Ama birazcık da yatırım yapmak lazım. Denizaşırı kablolar direkt Türkiye'ye gelmiyor. Mısır, Suudi Arabistan tarafından geliyor. O yüzden İstanbul'a server açmıyor olabilirler.

@Taylan Dinler gerek yok ki zaten. Bulunduğumuz kıtadan istanbula büyük bir fiber optik kablo altyapısı geliyor.

itur-backbone.png

Telekom'un sorunu o değil zaten. Telekom isterse Bursa'dan Frankfurt'a berbat bir VDSL2 altyapı ile 38 ms ping sunabiliyor. Bizzat bu değerleri paşalar gibi aldım. PUBG ve Fortnite'da. CS:GO'da ise 29 ms aldım. Adamlara şikayet ettiğimizde ise adam akıllı çözüm sunmuyolar. 50 ms normal deyip konuyu kapatıyorlar. Oyun firmalarının Türkiye sunucu açmasına gerek yok. Bizim ISS'ler iki bir tarafını düzeltse o pop noktalarının zaten 30 ms rahat sunuyolar Frankfurt'a.

@Taylan Dinler gerek yok ki zaten. Bulunduğumuz kıtadan istanbula büyük bir fiber optik kablo altyapısı geliyor.

Eki Görüntüle 915836

Telekom'un sorunu o değil zaten. Telekom isterse Bursa'dan Frankfurt'a berbat bir VDSL2 altyapı ile 38 ms ping sunabiliyor. Bizzat bu değerleri paşalar gibi aldım. PUBG ve Fortnite'da. CS:GO'da ise 29 ms aldım. Adamlara şikayet ettiğimizde ise adam akıllı çözüm sunmuyolar. 50 ms normal deyip konuyu kapatıyorlar. Oyun firmalarının Türkiye sunucu açmasına gerek yok. Bizim ISS'ler iki bir tarafını düzeltse o pop noktalarının zaten 30 ms rahat sunuyolar Frankfurt'a.

Konudan bağımsız ama haritaya nereden ulaşabilirim?

Geri
Yukarı