Odrisli

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Edirne Keşan
Daha fazla  
Selam teknoloji tutukunları, nasılsınız? Bugün 2 aylık Netspeed deneyimimi, abonelik açmamı, eksilerini ve artılarını anlatacağım.

Neden Netspeed'e geçtim?
Ben 4-5 yıl Kablonet kullandım ve hiç memnun değildim. Her yıl gelen zamlar, tarifedeki internet hızının söylenenden düşük olması, haftada 2 kez internetin gitmesi gibi durumlar yaşadım ve kapattırma kararı aldım.
Kapatana kadar da canımız çıktı, faturayı ödedik ve müşteri hizmetlerini arayacaktık, fakat bir işimiz çıktı ve 2 hafta sonrasına erteledik. Sonra 2 hafta geçti ve müşteri hizmetlerini aradık ve iptal ettirdik. Aradan 1 hafta geçti ve TV kutusu, modem, kablolar ve sözleşmeleri en yakın şubeye götürdük ve aralarında 1 kablo eksikti, o 5 liralık kabloya 20 TL ücret verdik. Sonra Netspeed'i arayıp abonelik başlattık ve 3 hafta sonra Netspeed'in faturasını internet üzerinden ödedik. Elimde Kablonet abone no vardı internet üzerinden sorgulayım dedim ve ne göreyim, 120 TL fatura gelmiş. Yarım saat ekrana şaşkınlıkla baktım ve hemen müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri hizmetleri 2 haftalık kullanım bedeli olduğunu ve taahhütünüz bittiği için ekstra bir fiyat yansıttıklarını söyledi, neyse o faturayı da ödedim ve sonunda Kablonet'den kurtuldum.

Nasıl abonelik açtım?
Ben telefondan Netspeed'in müşteri hizmetlerini arıyarak abonelik oluşturdum, fakat siz internet üzerinden de oluşturabilirsiniz.
Telefondan T.C. Kimlik numarası, telefon numarası, e-posta adresi vb. şeyleri verdikten sonra e-postanıza 6 sayfalık .PDF uzantılı bir sözleşme geliyor, bu sözleşmeyi herhangi bir yerde çıktısını alabilirsiniz.
Sözleşmenin yanında kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi lazım.
Sözleşmeyi özetlemek gerekirse "kullanım bedeli ödenmezse sonraki faturaya yansıtılır, eğer ödenmezse yasal yollardan alınır." siz yine de sözleşmeyi okuyun.
Sözleşmede istenilen yerleri doldurun, anlamadığınız bir yer varsa müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz.
Her şey tamamlandıktan sonra yeri verilen şubeye yollamanız lazım. MNG Kargo ile anlaşmalılar size bir numara verecekler, en yakın MNG Kargo şubesine bu numarayı söyleyin, sözleşme ve kimlik fotokopisini verin MNG Kargo ücretsiz onu bir kargo dosyasına koyup göndermeye hazırlayacak, 1 veya 2 iş günü içerisinde ulaşır.
Not: Verilen adresi kullanarak başka bir kargo fitması ile belirli bir ücretlede yollayabilirsiniz.
Kargo ulaştıktan hemen sonra aboneliğiniz aktif olmuştur, verilen adrese Türk Telekom ekipleri tarafından kurulum yapacaklardır (modem kira ücreti yoktur).
Tebrikler, artık internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tarife ve fiyatlandırma
Ben Fiber Superfast 35 tarifesini kullandım, siz istediğiniz tarifeyi kullanabilirsiniz (fiber kullanmanız şiddetle tavsiye edilir).
TP-Link Archer C5v modemini veriyorlar.
Aylık fatura 71,20TL + 2TL işlem ücreti olarak ödüyorum fakat kullandığım tarifede ilk 6 aydan sonra 81,20TL ödeyerek devam edeceğim.
Faturayı internet sitesinden, fatura ödeme şubelerinden veya bankanızın mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz.
Verdikleri performans ve hizmetleri nasıl?
Ben söyledikleri hızdan az verirler diye düşünmüştüm fakat tam tersi oldu.

38mbps.png

Evet, çok büyük şok yaşadım. 35Mbps hızdan az olur demiştim 38Mbps hız verdi, özellikle 5 ping ve 5,75 Mbps upload ayrı bir şok etti.
Önceden oyunları aşırı ping değerleri yüzünden oynayamazdım, şimdi drop bile görmüyorum.
75 liraya alabileceğim en iyi interneti aldığıma inanıyorum, yorumlarda görüşlerinizi bekliyorum.

Puanlama.
Müşteri hizmetleri 10/10. müşteri hizmetleri işlerini çok iyi yapıyor, bir sorun olunca direk çözüyorlar ve aşırı nazikler.
İnternet kalitesi 10/10. hiç donma yaşamadığım bir internet inanınki ben bile hayal etmiyordum, oyundaki ping değerleri 6-10 arası dolaşıyor.
Verdikleri modem 7/10. tarafsız bakmak gerekirse verilen modem kötü, aslında bu Türk Telekom'un bir sorunu. 4 kişi internete aşırı yüklenince gözle görülebilir bir fark oluyor. Kapsama alanı ise idare eder.(router kullanmanız tavsiye edilir.)
Şubeleri 7/10. şubeleri çok az, ama nedeni ise şubeye vercekleri miktarı internet hizmetine veriyorlar. Gayet iyi bir strateji.

Umarım verdiğim bilgiler işinize yaramıştır, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Netspeed'e 81tl ödemek yerine aynı hız değerlerini alırsın büyük ihtimalle gidip Türknet'e geç 99TL'ye özgür iletişim 100 paketini kullan.
Herkes yaşadığı yerde altyapısı en iyi olan internet sağlayıcısını seçmek zorundadır. Şu TurkNet'in fanboylarından gerçekten sıkıldım.

Herkes yaşadığı yerde altyapısı en iyi olan internet sağlayıcısını seçmek zorundadır. Şu TurkNet'in fanboylarından gerçekten sıkıldım.

Bende fanboylardan sıkıldım, kullanmadıkları halde çok övüyorlar. Bizim evde TurkNet altyapısı yok, Türk Telekom altyapısında Netspeed lokum gibi çalışıyor.

Hepsi TT'nin altyapısını kullanıyor netspeed firmasında ne alıyor isen Türknet firmasında yine aynı hızı alcan denendi onaylandı.

Geri
Yukarı