Netspeed internet bilgisayardaki bazı sitelerde yavaş

JeyeF

Hectopat
Son 2 gündür garip bir yavaşlama söz konusu. Netspeed kullanıyorum ve masaüstü bilgisayara Wireless adaptör ile bağlamaktayım interneti. Son iki gündür bazı internet sitelerinde dolaşırken anormal bir yavaşlama var. Örnek veriyorum YouTube'da veya Netflix gibi platformlarda 4K 2K video izleyebiliyorken, diğer sitelerde 300KB resim bile zor yükleniyor veya hiç site dahi açılmıyor. İnternet hızımı test ettiğimde her şey normal gözükmekte. Yani siteden siteye değişen bir yavaşlama söz konusu. Daha da ilginci Valorant oyununda ani ping yükselmeleri yaşıyorken, CS2 oyununda sabit ve düzenli ping almaktayım. Gerçekten anlam veremediğim ve ilk defa başıma gelen bir şey. Telefonda bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum her sitede ve her uygulamada internetim hızlı. Sadece bilgisayarımda bu sorun var.

Son 2 gündür garip bir yavaşlama söz konusu. Netspeed kullanıyorum ve masaüstü bilgisayara Wireless adaptör ile bağlamaktayım interneti. Son iki gündür bazı internet sitelerinde dolaşırken anormal bir yavaşlama var. Örnek veriyorum YouTube'da veya Netflix gibi platformlarda 4K 2K video izleyebiliyorken, diğer sitelerde 300KB resim bile zor yükleniyor veya hiç site dahi açılmıyor. İnternet hızımı test ettiğimde her şey normal gözükmekte. Yani siteden siteye değişen bir yavaşlama söz konusu. Daha da ilginci Valorant oyununda ani ping yükselmeleri yaşıyorken, CS2 oyununda sabit ve düzenli ping almaktayım. Gerçekten anlam veremediğim ve ilk defa başıma gelen bir şey. Telefonda bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum her sitede ve her uygulamada internetim hızlı. Sadece bilgisayarımda bu sorun var.

Adaptörünüzde sıkıntı olabilir veya evinizde modem yakınlarında mikrodalga vs. varsa sinyaller bozuluyordur en mantıklısı kablo çekmek kablo çekebilecek durumdaysanız eğer kablo çekin. Çekemiyorsaniz sinyal bozacak tüm etmenleri kaldırmalısınız. Modemi daha yakına taşıyabilirsiniz örnek olarak.

Adaptörünüzde sıkıntı olabilir veya evinizde modem yakınlarında mikrodalga vs. varsa sinyaller bozuluyordur en mantıklısı kablo çekmek kablo çekebilecek durumdaysanız eğer kablo çekin. Çekemiyorsaniz sinyal bozacak tüm etmenleri kaldırmalısınız. Modemi daha yakına taşıyabilirsiniz örnek olarak.
Adaptörümde sıkıntı olacağını ben de düşündüm ancak öyle olsa sürekli kopma yaşarım ve her site için internetim yavaş olur. Hız testinde de görebilirim diye düşünüyorum. Evim 35m2 yalnız yaşıyorum modemle mesafem 2metre arada hiç bişey yok.

Adaptörümde sıkıntı olacağını ben de düşündüm ancak öyle olsa sürekli kopma yaşarım ve her site için internetim yavaş olur. Hız testinde de görebilirim diye düşünüyorum. Evim 35 M.2 yalnız yaşıyorum modemle mesafem 2metre arada hiçbir şey yok.

Aynı sorun bende de mevcut. Sorunu çözebildiniz mi?

Aynı sorunu birkaç gündür ben de yaşıyordum. Mesela hız testi sayfalarına kesinlikle girip test yapamıyorum, RIOT ile ilgili bağlantıları kullanamıyorum ama Steam sorunsuz indirme yapıyor vs gibi saçma bir sorun var. Dediğiniz şekilde stream sayfalarında video açılıyor sorunsuz oynatıyor ama bazı basit sayfaları açılmıyor. Bugün itibariyle sorunum çözüldü ama yine de başka ISS geçiş düşünüyorum.

Aynı sorunu birkaç gündür ben de yaşıyordum. Mesela hız testi sayfalarına kesinlikle girip test yapamıyorum, Riot ile ilgili bağlantıları kullanamıyorum ama Steam sorunsuz indirme yapıyor vs gibi saçma bir sorun var. Dediğiniz şekilde stream sayfalarında video açılıyor sorunsuz oynatıyor ama bazı basit sayfaları açılmıyor. Bugün itibarıyla sorunum çözüldü ama yine de başka ISS geçiş düşünüyorum.

Bende de tam tersine Steam indirmeleri çok geç başlıyor. FC 24'e girilmiyordu. Bugün zor da olsa girdi bakalım inşallah düzelmiştir.

Sorunu halen düzeltmediler. İndirme yapamıyorum online oyunlara giremiyorum vs. En son yapılan bakımdan beri böyle, bozdular resmen. Başka bi İSS geçiş yapıyorum, bunların düzelteceği yok.

Geri
Yukarı