İnternet bazı sitelerde yavaş

Sofiyev

Hectopat
Daha fazla  
İnternet hızım 10Mbit olduğu halde, bazı sitelere ve uygulamalara çok yavaş bağlanıyorum. Daha detaylı anlatacak olursam, YouTube'dan bir videoyu 1080p donmadan izliyorum fakat Facebook ve WhatsApp çok yavaş yükleniyor.

Bu konuda bilgili kişilere sorularım şunlar:
1. İnternet sağlayıcım belirli sitelere bağlantı hızımı düşürebilir mi?
2. Bu hız düşmesini gözlemleyebileceğim bir uygulama, yöntem, site var mı?

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yazmayı unuttum ama bugün Facebook, İnstagram, WhatsApp uygulamalarında çökmeler meydana geldi yani genel bir sorun mevcut.

Buradan bakabilirsin genel sorunun nerelerde olduğuna.
Facebook genel manada bir yavaşlığı var. Arayüz, hız konusunda berbat bir site. Whatsapp konusunda bir bilgim yok.
Ayrıca bazı durumlarda Devlet ya da bazı kurumların isteğine göre hız kısabiliyorlar. Ya da bu platformların sunucularında sorun yaşanabiliyor.

Yazmayı unuttum ama bugün Facebook, İnstagram, WhatsApp uygulamalarında çökmeler meydana geldi yani genel bir sorun mevcut.

Buradan bakabilirsin genel sorunun nerelerde olduğuna.

Çözüm
İnternet hızım 10Mbit olduğu halde, bazı sitelere ve uygulamalara çok yavaş bağlanıyorum. Daha detaylı anlatacak olursam, YouTube'dan bir videoyu 1080p donmadan izliyorum fakat Facebook ve WhatsApp çok yavaş yükleniyor.

Bu konuda bilgili kişilere sorularım şunlar:
1. İnternet sağlayıcım belirli sitelere bağlantı hızımı düşürebilir mi?
2. Bu hız düşmesini gözlemleyebileceğim bir uygulama, yöntem, site var mı?

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.
Facebook herkesde yavaş ama whatsapp webe şip şak giriyorum.

IMG_20190717_182207.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı