Netspeed internet kesintisi

FastNN

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 3 veya 4 hafta önce VDSL hatta geçiş yaptım ve 100 Mbit download 20 Mbit upload hızında Netspeed Ultimate paketini kullanıyorum ancak son 2 haftadır saat fark etmeksizin internetim kesiliyor. Kablolamamda bir problem yok çünkü modem arayüzünde xDSL var. Zaten DSL ışığımda yanıyor ancak statik IP kullanmama rağmen modem IP bağlantısını kaybediyor. Ne kadar restart atarsam atayım gelmiyor. R yaklaşık 1 saat sonra veya 10 dakika sonra kendi kendine geri geliyor. Ayrıca Netspeed müşteri hizmetlerine bu süre zarfında veya dışında ulaşamıyorum. Hatta mobil uygulamadan gönderdiğim destek biletlerine otomatik mesajla o anda hat aktifse çözüldü mesajı gönderiyorlar. Zaten mobil uygulama ömür törpüsü, her yer 4 dakikada falan yükleniyor, bir yere tıklamaya gelmiyor. Bir kere daha kesilir veya hatanın sebebini iletmeyip çözümsüz bırakırlarsa 1.5 yıllık aboneliğimi bitirmek zorunda kalacağım. Netspeed ne kadar prestijli gözükse de hatalarını kabul etmeyen ve basit anlık çözümlerle ilerlemeye çalışan bir firma.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 seneyi aşkın süredir Netspeed kullanıyorum ben de. Müşteri hizmetlerine 15-30 DK arası bağlanmak mümkün oluyor genelde. Çoğu zaman sorunsuz kullanım sundu bu firma. Pandemi döneminde bağlantı sorunlarını ilk onlar çözmüştü. Son birkaç haftadır bahsettiğin sorun genel olarak tüm kullanıcılarda yaşanıyor. Anlık çözümler ile ilerlediklerini düşünmüyorum; ama sorun ne ise düzgün şekilde tüketici ile paylaşılmalı ve ne kadar süre sonunda sorunun tamamen çözüleceğine dair bir bilgi verilmeli. Destek biletleri hemen hiçbir firmada iş görmüyor.

Hocam bende 3-4 senedir Netspeeddeydim, çok memnundum. Son 6 aydır internetim senin dediğin şekildeydi. Apex legendda özellikle aşırı paket kaybi sorunu vardı. Oyunu bıraktırdı bana. Modemdendir diye modemi değiştirdim. Sorun geçmedi. Umarım tesisattan değildir diyerek Turknet'e geçtim 1 ay önce. Sorunlarim çözüldü. Netspeed problemli son aylarca. Turknette geçer geçmez zam yaptı.

4 seneyi aşkın süredir Netspeed kullanıyorum ben de. Müşteri hizmetlerine 15-30 DK arası bağlanmak mümkün oluyor genelde. Çoğu zaman sorunsuz kullanım sundu bu firma. Pandemi döneminde bağlantı sorunlarını ilk onlar çözmüştü. Son birkaç haftadır bahsettiğin sorun genel olarak tüm kullanıcılarda yaşanıyor. Anlık çözümler ile ilerlediklerini düşünmüyorum; ama sorun ne ise düzgün şekilde tüketici ile paylaşılmalı ve ne kadar süre sonunda sorunun tamamen çözüleceğine dair bir bilgi verilmeli. Destek biletleri hemen hiçbir firmada iş görmüyor.

Geçen gece kesinti oldu 35 dakika bekledim hala açan olmadı. Telefonu sabah kalktım saat 11:05 gibi internete giremeyince modemi kontrol ettim. Şaşırmadan İnternet ışığım kırmızıya dönmüş halde buldum tabii gene aradım tekrar Netspeed'in mükemmel bekleme müziği ile karşılaştım.

Bir anda herkeste kesinti olduysa asla ulaşmak mümkün olmuyor zaten. Belki 10 kişi vardır telefonun ucunda. Aynı anda 1000 kişi arayınca patlıyorlar doğal olarak.

Bir anda herkeste kesinti olduysa asla ulaşmak mümkün olmuyor zaten. Belki 10 kişi vardır telefonun ucunda. Aynı anda 1000 kişi arayınca patlıyorlar doğal olarak.
Sorunda bu zaten aslında hocam 2 haftadır sürekli 1000 kişi patlıyorsa bunu çözmeleri gerekmiyor mu ? Eğer patlamıyorsa farklı bişi varsa haber vermeleri ? Bunlarda yoksa telefonu açmaları ? Şuanda yapılanlar hizmet kalitesindeki düşüşü çok net gösteriyor.

Bir sorun olduğu kesin. Daha önce sorun olan şeyi çözdükleri için ben şans veriyorum. TT'net altyapısı ile çalışan ISS'lerin karlılığı çok yüksek değil. Dolayısıyla TT, Superonline kadar kolay ulaşmak da mümkün olmuyor. F/P olayı biraz. Alternatif biraz daha pahalı olan TurkNet. Onda da sıfır şikayet durumu yok VDSL söz konusu olunca.

Bizde de aynı hocam bir anda internet kesiliyor ve IP 0.0.0.0 görünüyor. 5dk sonra modemi kapat aç yapıyorum, öyle düzeliyor.

Bir sorun olduğu kesin. Daha önce sorun olan şeyi çözdükleri için ben şans veriyorum. TT'net altyapısı ile çalışan ISS'lerin karlılığı çok yüksek değil. Dolayısıyla TT, Superonline kadar kolay ulaşmak da mümkün olmuyor. F/P olayı biraz. Alternatif biraz daha pahalı olan TurkNet. Onda da sıfır şikayet durumu yok VDSL söz konusu olunca.

Bende şans veriyorum çünkü sevdiğim bir firma Netspeed kendileri ücretsiz olarak Statik IP hizmeti veriyor bana ancak genede ben sorunu sorarken benimle dalge geçer gibi robot mesaj gönderilmesi güzel durmuyor ve sorun çözüm süreleri nedense son zamanlarda cidden uzadı. Şirket içerisinde birşeyler oluyor belli ki ancak biz göremiyoruz ne yazıkki çok kapalı bir şirket.

Bizde de aynı hocam bir anda internet kesiliyor ve IP 0.0.0.0 görünüyor. 5dk sonra modemi kapat aç yapıyorum, öyle düzeliyor.

Modem kapat açla düzelmiyor maalesef benimki belki statik ip kullandığım içindir belki başka bişi.

Modemi kapatıp açtığın için değil, kısa süreli kesinti geçtiği için geliyor. Modem ile oynamana gerek yok. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı