Netspeed iptal talebi ne zaman onaylanır?

[email protected] mail adresine mail attım. Mailde dilekçe fotoğrafı ve kimlik arka ve ön fotoğrafları da mevcut.

Bu arada dilekçede 2 kez değişiklik yaptım ve güncel dilekçeleri de Netspeed'e mail olarak attım.

Bu yeterli mi?
Bence yeterli olur.

Bence yeterli olur.
Son attığım dilekçede iptal tarihi, dilekçe tarihi, dilekçe yazısı, hat sahibi ismi, hat sahibinin TC kimlik numarası ve hat sahibinin imzası var. Ancak telefon numarası yok.

Bir aksaklık çıkabilir mi? Yoksa iptal sorunsuz gerçekleşir mi?

Son attığım dilekçede iptal tarihi, dilekçe tarihi, dilekçe yazısı, hat sahibi ismi, hat sahibinin TC kimlik numarası ve hat sahibinin imzası var. Ancak telefon numarası yok.

Bir aksaklık çıkabilir mi? Yoksa iptal sorunsuz gerçekleşir mi?
Sıkıntı olacağını düşünmüyorum, neredeyse her şeyi yapmışsınız. Telefon numarası onlarda zaten kayıtlı, numaranın olmaması bence sorun değil.

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum, neredeyse her şeyi yapmışsınız. Telefon numarası onlarda zaten kayıtlı, numaranın olmaması bence sorun değil.
Ne olur ne olmaz Netspeed'i aradım, abonelikte bir e-posta adresi kayıtlı olmadığı için iptal talebi gelmemiş dedi. Ben de maili attığım e-posta adresini söyledim, birimlere iletilecek dedi. Sanırım iptal işlemi asıl şimdi başladı.

İyi ki de Netspeed'i arayıp kontrol ettirmişim. Yoksa boşu boşuna 1 haftamız çöpe gidecekti.

Ne olur ne olmaz Netspeed'i aradım, abonelikte bir e-posta adresi kayıtlı olmadığı için iptal talebi gelmemiş dedi. Ben de maili attığım e-posta adresini söyledim, birimlere iletilecek dedi. Sanırım iptal işlemi asıl şimdi başladı.

İyi ki de Netspeed'i arayıp kontrol ettirmişim. Yoksa boşu boşuna 1 haftamız çöpe gidecekti.
Şimdi yine aradım, müşteri temsilcisi iptal işlemlerinin başladığını söyledi. 1 ile 7 iş günü içinde hattınız iptal edilecektir dedi.

Bu iptal talebimin onaylandığını ve iptal işleminin kesin bir şekilde başladığını mı gösteriyor?
@Çağrı SANSAR

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Netspeed aboneliğini yaşadığım ping sorunu ve abonelik sahibi değişikliği isteği nedeniyle iptal ediyorum. Bunun için Netspeed'in iptal mail adresine mail attım. Hat sahibi abim.

Mailde abimin imzasının da olduğu dilekçe resmi ve abimin kimliğinin arka ve ön fotoğrafları ek olarak ekli.

İptal talebim ne zaman onaylanır? Bir de yaptıklarım iptal için yeterli midir? İptalden sonra kendi adıma yaptığım TurkNet başvurusunu tamamlayacağım.
@Çağrı SANSAR @Dejuf @Faruk28
Nasıl bir ping sorunu meydana geldi? Hangi şehirde oturuyorsun ve fiber internet mi kullanıyorsun?

Nasıl bir ping sorunu meydana geldi? Hangi şehirde oturuyorsun ve fiber internet mi kullanıyorsun?
Sakarya'da oturuyorum, VDSL kullanıyorum. Statik IP de kullanıyorum ve Ankara'ya bağlı.

Normalde ping sorunu yok. Sabah veya öğle vaktinde rahatlıkla oyun oynayabiliyorum. Minecraft (Hypixel sunucusunda), Star Wars Battlefront II, Battlefield 1, CS 1.6 oynuyorum ve hiç sorun yaşamıyorum.

Fakat akşam vakti öyle bir ping sorunu çıkmaya başlıyor ki insanı çileden çıkartıyor. Hypixel'de 150 ms olan ping değeri 200-250'ye çıkıyor fakat 200-250'de kalsa yine oynarım. Ping değeri aşırı derecede dalgalanıyor. Kimi zaman 1600 ms'ye kadar çıkıyor. Bazen tam PvP atarken oyun tamamen donuyor ve geri geldiğinde ölmüş oluyorum.

İlk başta "Klasik Hypixel" diyordum çünkü daha önceden de akşam vakti Hypixel'de ping artışı oluyordu ve diğer hiçbir oyunda veya sunucuda sorun olmuyordu. Fakat Battlefield 1'de de 50-60 ms yerine 110 ms ping almaya başlayınca bir sorun var dedim. Ek olarak Star Wars Battlefront II de sürekli "Slow Internet connection" uyarısı veriyordu. En sonunda ise 146.66.155.1 IP adresine (vie.valve.net) ping atınca acı gerçek ile karşılaştım. 55 ms olan ping 110 ms olmuştu ve sürekli dalgalanıyordu. Tracert testi de yaptım, ilk 2 hopta sorun yok fakat 3. hoptan sonra ping uçmaya başlıyor:
netspeed ping sorunu.png

İlk hop modemim, ikinci ve üçüncü hop ise Netspeed'in iç sunucusu. 100.100.0.1 IP adresli sunucuda ping normal iken 10.106.1.1 IP adresli sunucuda işler sapıtıyor. Gördüğünüz gibi direkt olarak 11 ms'den 26-31 ms'e çıkmış. Sonra 4. hop olan Netspeed'in bir başka sunucusu da yine 24-26 ms ping göstermiş. Derken 5. hopta Türk Telekom'a geçmiş ve ping 57 ms'e kadar çıkmış. Sonrasında ise ping hep artıyor, hiç düşmüyor. 146.66.155.1 bağlantısı ise 116 ms ping ile yapılmış. Tek kelimeyle rezalet.

Sabah vakti aynı testi tekrarlayınca sonuç şu oluyor:
netspeed ping sorunu sabah vakti.png

Gördüğünüz gibi akşam vakti 3. hop ve sonrasında sapıtan ping değeri sabah vakti tamamen sorunsuz. 2 ile 8 arası hoplarda ping hep 11 ms. 9'da ise yurtdışında geçildiği için ping 46'ya çıkıyor ki normal bir durum. 146.66.155.1 bağlantısının ping değeri ise 56 ms çıkmış.

Bu yüzden de Netspeed'den çıkmaya karar verdim, TurkNet'e geçeceğim. Direkt olarak iptal talebi oluşturdum, iptal tamamlanır tamamlanmaz TurkNet başvurumu tamamlayacağım.

Şimdi yine aradım, müşteri temsilcisi iptal işlemlerinin başladığını söyledi. 1 ile 7 iş günü içinde hattınız iptal edilecektir dedi.

Bu iptal talebimin onaylandığını ve iptal işleminin kesin bir şekilde başladığını mı gösteriyor?
@Çağrı SANSAR
Öyle dedilerse iptal işlemi gerçekleşir ama iptal olana kadar arada bir arayıp sorun ne aşamada olduğunu.

2 ay önce iptal dilekçesini verdim müşteri hizmetlerini aradım bildirdim ertesi güne son faturayı gönderdiler. Yalnız iptal dilekçesi vermeden önce ödenmemiş fatura varsa halledin yoksa işleme almazlar dilekçeyi yeniden göndermeniz gerekir.

2 ay önce iptal dilekçesini verdim müşteri hizmetlerini aradım bildirdim ertesi güne son faturayı gönderdiler. Yalnız iptal dilekçesi vermeden önce ödenmemiş fatura varsa halledin yoksa işleme almazlar dilekçeyi yeniden göndermeniz gerekir.
Ödenmemiş faturam yok zaten. Bu ayın faturasını ödedim. Yani iptal işlemim gerçekleşecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı