Netspeed iyi mi?

• Konuyu başlatan Mextq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

Mextq

Decapat
Daha fazla  
Netspeed'e geçmek istiyorum adresim 97 Mbps destekliyor Netspeed iyi midir? Ve internette ara sıra kopma ya da ping çıkması olur mu, yaklaşık kaç Mbps alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iyi kotu bilinmez. TT altyapisi oldugu icin fark etmiyor. Sadece gecenlerde biri TurkNet'te ping var die netsped gecti orada daha cok ping cikinca geri TurkNet'e gecmisti. Onun disinda kac MB alacagini merak ediyorsan modem arayuz degerleri at soyleyim kac MB alacagini.

Netspeed'e geçmek istiyorum adresim 97 Mbps destekliyor Netspeed iyi midir? Ve internette ara sıra kopma ya da ping çıkması olur mu, yaklaşık kaç Mbps alırım?

Su an hangi ISS'yi kullanıyorsunuz. Eğer apartmaninizda bir problem yoksa bulunduğunuz il önemli. İstanbul ve çevresinde iseniz Comnet veya TurkNet olabilir. GIBIRNet de kullanabilirsiniz F/P olarak iyi bir ISS gibi duruyor çok büyük bir problemi olanı görmedim. Eger daha İç Anadolu taraflarındaysaniz TurkNet, GIBIRNet olabilir. Netspeed'te ping durumu biraz yüksek olabiliyor ondan yurt dışı çıkışları daha iyi olan ISS'leri tercih etmekte fayda var. Ayrıca TurkNet almayı düşünüyorsaniz bilginiz olsun VAE dediğimiz Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet alacaksanız musteri hizmetlerini pek beğenmezsiniz. 1 hafta boyunca dönüş yapmadıklarını bile gördüm.

Bölgeye göre değişiyor bu durum. Ben 35 Mbit paketi ile abone oldum. Bir ay kullandım, memnun kalınca 75 Mbit paketine geçiş yaptım :) Altyapım VDSL. Eğer fiber altyapınız var ise daha sorunsuz kullanırsınız.
5 aydır kullanıyorum ve 2 kere internet kopma sorunu yaşadım. Onun haricinde iyi bence.

Bu arada davetiye kodu ile üye olursanız toplamda 60 TL indirim veriyor.
Davet kodum: 9MEHAV

Bölgeye göre değişiyor bu durum. Ben 35 Mbit paketi ile abone oldum. Bir ay kullandım, memnun kalınca 75 Mbit paketine geçiş yaptım :) altyapım VDSL. Eğer fiber altyapınız var ise daha sorunsuz kullanırsınız.
5 aydır kullanıyorum ve 2 kere internet kopma sorunu yaşadım. Onun haricinde iyi bence.

Bu arada davetiye kodu ile üye olursanız toplamda 60 TL indirim veriyor.
Davet kodum: 9mehav

75 Mbps paketi kullanırken yaklaşık kaç Mbps download ve upload alıyorsunuz?

75 Mbps paketi kullanırken yaklaşık kaç Mbps download ve upload alıyorsunuz?
Normalde 55-60 arası Download alıyordum ama şu an test yaptım 42 Mbit çıktı :D Upload 4 Mbit.

Bulunduğum bina eski bunun etkisi çok. Türk Telekom kullanırken de benzer hızlar alıyordum. Zaten aynı altyapıyı kullanıyorlar.

Size en net cevabı şu şekilde vereyim,
İsterk TurkNet, ister Millenicom, ister Netspeed, isterde TTelekom hiç fark etmez. Çünkü bütün firmalar size tek bir altyapı üzerinden hizmet sağlıyor o altyapıda Türk Telekom yani hepsinde neredeyse aynı hizmeti alırsınız.

Size en net cevabı şu şekilde vereyim,
İsterk TurkNet, ister Millenicom, ister Netspeed, isterde ttelekom hiç fark etmez. Çünkü bütün firmalar size tek bir altyapı üzerinden hizmet sağlıyor o altyapıda Türk Telekom yani hepsinde neredeyse aynı hizmeti alırsınız.

Evet ancak bir yere kadar. Yurtiçinde hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullanır ancak yurt dışı konusunda iş sağlayıcıdan sağlayıcıya değişiyor. Onun için kişinin hangi siteler, oyunlar vs ile ilgilendiğini bilmek lazım. Mesela CS:GO oynayan biri Türk Telekom, GIBIRNet; Fortnite, R6 oynayan birinin Comnet ve TurkNet seçmesi daha mantıklı olur. Tabii bunlar benim deneyimlerime göre yaptığım yorumlar. Özetle her sağlayıcı farklı yerlere farklı değerler verebiliyor.

13Mbit Netspeed ama ping uçuyor. :(
Müşteri hizmetlerini arayın, onlar bişeyler yapıyor ping düşüyor ama akşam saatlerinde ciddi bir ping problemi söz konusu, yer İstanbul.

Yeni konular

Geri
Yukarı