Netspeed iyi mi?

Aman uzak durun. Netspeed bir haftadadır (ortak IP havuzu) diye bir sisteme geçti. Tek bir IP adresi arkasında onlarca kullanıcıyı barındıran bir sistem bu. Aynı evinizdeki iş yedinizdeki cihazların tek bir IP üzerinden internete çıkması gibi. benimle birlikte aynı IP'yi kullanan diğer abonelerin ne yaptığını nereden bileceksin. Artı bunu yanında vpn, torrent ve benim gözlemleyemediğim nice portları da bloklıyorlar. web sörf hariç hiç bir iş yapamaz hale geliyorsun....

Ben değiştiğini biliyordum, telefon ile arayıp mı yaptırmak lazım?
Doğrudur. Önce modemi 2-3 saat kapalı tutup tekrar açın dediler fakat yine de değişmedi. En son yeni kullanıcı adı ve şifre tanımladılar.

Aman uzak durun. Netspeed bir haftadadır (ortak IP havuzu) diye bir sisteme geçti. Tek bir IP adresi arkasında onlarca kullanıcıyı barındıran bir sistem bu. Aynı evinizdeki iş yedinizdeki cihazların tek bir IP üzerinden internete çıkması gibi. benimle birlikte aynı IP'yi kullanan diğer abonelerin ne yaptığını nereden bileceksin. Artı bunu yanında vpn, torrent ve benim gözlemleyemediğim nice portları da bloklıyorlar. web sörf hariç hiç bir iş yapamaz hale geliyorsun....
Su ana kadar öyle bir sorun yaşamadım. Vpn, dns, torrent, hepsi sorunsuz çalışıyor. IP havuzlarinda çok ciddi sıkıntı olduğu doğrudur fakat bu onceden de olan bir sorundu. Ellerinde yeterli sayıda IP adresi olmadığı için CGNAT ile birçok kullanıcının aynı IP adresini kullanmasını sağlıyorlar. TürkTelekom IP havuzu açısından en sorunsuz firmadır çünkü hepsinden önce o vardı. Sanırım diğer ISS'ler de IP adreslerini TürkTelekom'dan alıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı