NetSpeed mi Millenicom mu?

Enes3838

Centipat
Arkadaşlar 27.03.2020 tarihinde Türk Telekom'a telefon üzerinden evde internet için Online başvuru yaptım bugün 10. gün ve hala ortada ne evrak var ne TT'den bir ekip ya da yetkili ne de bir kargo zaten müşteri hizmetlerine ulaşamıyoruz. Şimdi bina yeni olduğu için sadece Türk Telekom altyapısı var ve sorgulama yaptığımda 100 Mbps kadar hız alacağımı gösteriyor. NetSpeed ve Millenicom 2 side bildiğim kadarıyla TT altyapısını kullanıyor. Millenicom'u aradığımda bana 75.90 TL internet fiyatı + 20 TL modem fiyatı çıkarttırdı ki ben kendi modemim var dememe rağmen olmaz denildi Millenicom'u eledim gibi. Bu arada kendi Modemim ZyXEL VMG3312-B10B model bir modem ve ADSL2+ ve VDSL 2 destekliyor gözüküyor kendi modem kutusunda da internette arattığımda da. NetSpeed kendi modemimi kullandırır mı ve şu süreçte interneti hızlı bir şekilde bağlayabilir mi ,kullananlar memnun musunuz? Ayrıca Millenicom'un kendi modemini almak zorunlu mu? Hem Online oyun oynayan biriyim hem de üniversite için uzaktan eğitimim var 35 Mbps hız iyi midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbirinde modem alma zorunluluğun yok. Ya sana yanlış anlattı ya da sen yanlış anlamış olabilirsin. Çoğu kişi zaten modemini kendi alıyor. Eğer bir kampanya zorunluluğu değilse bir yanlışlık var o işte. İki firmada memnuniyet açısından güzel bence. Millenicom biraz daha profesyonel gibi geldi bana. İkisini de tercih edebilirsin bence.

Bende ilk baş Millenicom düşündüm ancak daha modemim var der demez sanki zorunluymuş gibi olmaz diye bir cevap aldım bende tamam ben düşünüyüm karar verirsem size dönerim dedim. Netspeed'i de 2 gündür araştırıyorum bugün müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalıştım 5 dakka bekledim ama ulaşamadım bende beni arayın seçeneğini seçip isim soyisim numara bıraktım bekliyorum aramalarını.

Millenicom müşteri hizmetleri bana da kaba geldi internet ararken. Netspeed kullanıyorum, BTK tarafından Netspeed'e fiber internetlere de modem kira ücreti getirmişlerdi en son. Altyapı çalışmaları hariç sorun yaşamadık.

modemim var der demez sanki zorunluymuş gibi olmaz diye bir cevap aldım
Burada bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Kimse size modem almanız için diretemez. Modemizin uyumlu olduğunu ve model numarasını tekrar iletin görüştüğünüz zaman.

TürkNet altyapı çalışması var yakın zamanda tekrar bakın gibisinden şeyler yazıyor altyapı sorgulamada zaten onların müşteri hizmetlerine ulaşmak çileymiş TürkNet eledim. Bana asıl cevap verilmesi gereken sorulardan biride şu arkadaşlar 10 gündür TT bekledim zaten millet bezmiş şikayetvar sitesinde benim gibi mağdur olan yüzlerce kişi var. Bu süreçte ayrıca uzun vadede hangisi iyidir hangisi interneti hızlı bağlar var mı şu Korona sürecinde bahsettiğim 2 şirketten herhangi birinden internet bağlatan?

Evde 2 üniversite öğrencisiyiz kendi internetlerimiz bitmeye az kaldı eve internet gelecek diye hunharca harcadık internetimizi süreçin böyle olacağını bilemedik. TT daha öncede kullandım taahhütüm bitene kadar 1-2 internet kesintisi haricinde bir sorun çıkarmamıştı onun için TT başvurdum ama internette şikayetlere bakınca ''heralde benim net bu gidişle 1 aya bağlanır'' demeden edemedim o derece bir yoğunluk var şikayetler çok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı