NetSpeed nasıldır?

Arkadaşlar, NetSpeed almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı yaşar mıyım? Önerir misiniz NetSpeed'i?

Müşteri hizmetleri sorduğumuz her soruyu cevapladı 1 haftaya bize de 90 TL'ye 75 Mbps bağlayacaklar. Taahhütsüz olması da ayrı güzel. Çevre tavsiyesine göre güzel ISS'lerden.

Güzel, söyledikleri hızı eksiksiz veriyorlar tesisatınızda sorun yoksa.
Ping sorunu var diyenleri ezberci olarak görüyorum ben. 2018'deki bir takım sorunları hala devam ediyor gibi gösteriyorlar. CS:GO'yu baz alırsak yoğun saatlerde 52-53, gece 40 civarına kadar iniyor.
Memnunum ben, sonuna kadar da tavsiye ederim.

Netspeed nasıl bir firma mı hemen söylüyorum.

Evimde 2 yıldır Netspeed abonesiyim ve hattımın içine edildi.
Bir kez onarım ve hat yenileme kararı çıktı işlem alınmadan iptaline gidildi 2 ay içinde.
Sürekli İnternet kesilmeleri, hat değerlerinin kötüleşmesi, kopma, SNR değerinin orantısız bir şekilde fazladan düşme göstermesi gibi sorunları yaşamak.
Yurtdışı çıkışlarında bitrate sorunu ve quality sorunu yaşamak.

İkinci aboneliğim ise yine Netspeed. İş yerimde mevcut. Geçireli 2 hafta anca olacak.
Bu hizmetimde yaşadığım sorun ise şudur;
Yurtdışı çıkışlarında bitrate sorunu ve quality sorunu yaşamak yine oldu.
1 hafta sonrasında sürekli devam eden ve belli zamanda kalıcı gitme gösteren DSL gitmesi ve ethernet gitmesi.
SNR değeri olması gerekenin altına düştü. Birebir aynı sorun evde var.

Asus AC55U modem kullanıyorum ve broadcam bir modem. Ancak şu an Infineon(Lantiq) olacak çalışıyor. Evde broadcam olarak çalışmaktaydı.
Broadcam olacak çıkan bir modem broadcam olarak çalışır normalde. Infineon(Lantiq) olacak çalışması imkansız ama oldu.

Müşteri hizmetleri iyi aralarında çürükler olsa da. Türk Telekom firmasında daha fazla var.
Müşteri hizmetleri dışında kesinlikle adam gibi destek göreceğiniz firma değil. Dün sözde yine dönüş yapacaklardı ama aramadılar. Az önce ben aradım sözde yine arayacaklar.

BTK tüketici şikayet kısmında isim kaydı yok.
Modem kurulumunda Turknet, Millenicom gibi firmaların dahi seçme durumu varken Netspeed firmasının yok. Yanlış hatırlamıyorsam eğer VLAN ID olacak geçiyordu bu bahsettiğim.

İspat istersiniz şimdi siz.
1111.PNG

Sarı alanlara dikkat edin.

İç tesisat ve ankastre bağlantılarında kablosunda hiçbir sorun yok.
Ankastreye kadar olan Türk Telekom hattında durum nedir hiç belli olmaz benle alakalı bir durum değil. Ancak Türk Telekom sorun yok demiş.
Sorun olmayan bir hatta 90 Mbps ile 50 Mbps sabitleme kullanımındaki SNR değerine bakın. Arada 40 Mbps fark var. Bu 90 Mbps yeri geldi 98 Mbps oluyor.
Bu değerlere göre SNR değerinin olması gereken en az değer en kötü şartlarda 18 dB ve üzeridir. İlk hafta 16.7 dB geliyordu. Şu an sabit 14.6 şaka gibi. Gün geçtikçe bu değer düşecek. Evde öyle oldu çünkü.

Yurtdışı bitrate sorunu ile akalı ispatımı da atayım.
04.03.2021 15.41 Canlı Test İspatı.PNG
İspat.PNG

1.03.2021 09.54-10.25 arası 1080p 60 FPS Twitch Inspector Testi.png

28.02.2021 Frankurt(5) sunucusu seçimiyle 1080p 6000 bitrate ile çıkan bitrate sonucu..JPG
28.02.2021 Milan sunucusu seçimiyle 1080p 5500 bitrate ile çıkan bitrate sonucu..JPG
28.02.2021 Twitch Bandwidth Test 1,2,3 Sonrası Milan Sunucusu seçilerek yapılan test sonucudur..JPG

Oyunda dahi değilim ve sadece bitrate veriyorum düşünün. Daha da atardım bundan.
Twitch Bandwidth testi ile çıkan değere göre sunucu seçimi bir işe yaramıyor. Çünkü iyi çıkan sunucuların değerleri bunlar.

Hat değerlerimden bir örnek vereyim.
28.02.2021 09.37 Modem Değerleri.JPG

Bu firmada sorunsuz hizmet alan varsa çok şanslı. Ben ikinci bir şans verdim evime gelen hatta sorun var diye. Ancak sorunun temeli Netspeed bu çok net.

Evde ve işte Türk Telekom abonesi olduğum süreçte hiçbir sorun yaşamıyordum.

Bir ekleme daha yapayım.
Evde hizmetim olduğu halde hizmetin var olduğu ve bağlantı olduğu görülmüyor diğer firmalardan.
Netspeed evimdeki aboneliği sadece aktif olduğu için görebiliyor. Sorgulama kısmında yine çıkmıyor.
Bu sebeple evde başka bir firmaya dahi geçemedim ve geçemiyorum.
Netspeed aboneliğinde olan bir durum bu. Türk Telekom bizimle alakası yok dedi. Gerisini siz düşünün. Türk Telekom dahi kendi altyapısındaki bağlantımı göremiyor. Çünkü niye sistemden çıkartıldım. Kim tarafından sorusuna gelirsek kesinlikle Netspeed.

Son düzenleme:
NetSpeed nasıl bir firma mı hemen söylüyorum.

Evimde 2 yıldır NetSpeed abonesiyim ve hattımın içine edildi.
Bir kez onarım ve hat yenileme kararı çıktı işlem alınmadan iptaline gidildi 2 ay içinde.
Sürekli internet kesilmeleri, hat değerlerinin kötüleşmesi, kopma, SNR değerinin orantısız bir şekilde fazladan düşme göstermesi gibi sorunları yaşamak.
Yurt dışı çıkışlarında bitrate sorunu ve quality sorunu yaşamak.

İkinci aboneliğim ise yine NetSpeed. İş yerimde mevcut. Geçireli 2 hafta anca olacak.
Bu hizmetimde yaşadığım sorun ise şudur;
Yurt dışı çıkışlarında bitrate sorunu ve quality sorunu yaşamak yine oldu.
1 hafta sonrasında sürekli devam eden ve belli zamanda kalıcı gitme gösteren DSL gitmesi ve Ethernet gitmesi.
SNR değeri olması gerekenin altına düştü. Birebir aynı sorun evde var.

ASUS AC55u modem kullanıyorum ve broadcam bir modem. Ancak şu an ınfineon(lantiq) olacak çalışıyor. Evde broadcam olarak çalışmaktaydı.
Broadcam olacak çıkan bir modem broadcam olarak çalışır normalde. Infineon(lantiq) olacak çalışması imkansız ama oldu.

Müşteri hizmetleri iyi aralarında çürükler olsa da. Türk Telekom firmasında daha fazla var.
Müşteri hizmetleri dışında kesinlikle adam gibi destek göreceğiniz firma değil. Dün sözde yine dönüş yapacaklardı ama aramadılar. Az önce ben aradım sözde yine arayacaklar.

BTK tüketici şikayet kısmında isim kaydı yok.
Modem kurulumunda TurkNet, Millenicom gibi firmaların dahi seçme durumu varken NetSpeed firmasının yok. Yanlış hatırlamıyorsam eğer vlan ID olacak geçiyordu bu bahsettiğim.

İspat istersiniz şimdi siz.
Eki Görüntüle 913300
Sarı alanlara dikkat edin.

İç tesisat ve ankastre bağlantılarında kablosunda hiçbir sorun yok.
Ankastreye kadar olan Türk Telekom hattında durum nedir hiç belli olmaz benimle alakalı bir durum değil. Ancak Türk Telekom sorun yok demiş.
Sorun olmayan bir hatta 90 Mbps ile 50 Mbps sabitleme kullanımındaki SNR değerine bakın. Arada 40 Mbps fark var. Bu 90 Mbps yeri geldi 98 Mbps oluyor.
Bu değerlere göre SNR değerinin olması gereken en az değer en kötü şartlarda 18 dB ve üzeridir. İlk hafta 16.7 dB geliyordu. Şu an sabit 14.6 şaka gibi. Gün geçtikçe bu değer düşecek. Evde öyle oldu çünkü.

Yurt dışı bitrate sorunu ile akalı ispatımı da atayım.
Eki Görüntüle 913305Eki Görüntüle 913306
Eki Görüntüle 913307
Eki Görüntüle 913308Eki Görüntüle 913309Eki Görüntüle 913310
Oyunda dahi değilim ve sadece bitrate veriyorum düşünün. Daha da atardım bundan.
Twitch bandwidth testi ile çıkan değere göre sunucu seçimi bir işe yaramıyor. Çünkü iyi çıkan sunucuların değerleri bunlar.

Hat değerlerimden bir örnek vereyim.
Eki Görüntüle 913312

Bu firmada sorunsuz hizmet alan varsa çok şanslı. Ben ikinci bir şans verdim evime gelen hatta sorun var diye. Ancak sorunun temeli NetSpeed bu çok net.

Evde ve işte Türk Telekom abonesi olduğum süreçte hiçbir sorun yaşamıyordum.

Bir ekleme daha yapayım.
Evde hizmetim olduğu halde hizmetin var olduğu ve bağlantı olduğu görülmüyor diğer firmalardan.
NetSpeed evimdeki aboneliği sadece aktif olduğu için görebiliyor. Sorgulama kısmında yine çıkmıyor.
Bu sebeple evde başka bir firmaya dahi geçemedim ve geçemiyorum.
NetSpeed aboneliğinde olan bir durum bu. Türk Telekom bizimle alakası yok dedi. Gerisini siz düşünün. Türk Telekom dahi kendi altyapısındaki bağlantımı göremiyor. Çünkü niye sistemden çıkartıldım. Kim tarafından sorusuna gelirsek kesinlikle NetSpeed.

Peki sizin önerebileceğiniz başka internet var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı