NetSpeed nasıldır?

EmirhanG

Hectopat
Merhabalar, şu an bulunduğum şehirden taşınacağımız için internet altyapısına bakıyordum ve evi tutacağımız yerde (Trabzon/Pelitli) Superonline'ın fiber altyapısı olmadığını gördüm. Türk Telekom'un vardı ama istemiyorum. Bundan dolayı NetSpeed'e baktım ve Max 100 Mbps VDSL destek veriyor galiba. Önerir misiniz ve modem tavsiyesi verir misiniz?
Maksimum 300-350 olursa daha iyi olur.

Son düzenleme:
Birçok kez sorun bildirdim diye Facebook GRUB'undan banladılar. Pingim yüksek. Bağlantı kopması mevcut. Ucuz etin yahnisi yenmez. Şu anda kullanıyorum. LoL 100 ping ile oynanıyor. İlk ay bu ping 19'du. 2.ay 24 Mbps yerine 16 Mbps hız aldım. Karar sizin.

Siz düşünün.
Denizli'deyim öğrenci evinde netspeed kullanıyoruz 2 aydır. VDSL ucuza modem bulamadığımız için mecbur ADSL internet aldık. Bizim burada ADSL 12 Mbps destekliyor. Gerçekten de desteklediği hız kadar indirme hızı vs. veriyor. Ping konusuna gelirsek, bazen telefonlar internete bağlıyken bilgisayarda oyun oynayınca ping fırlıyor. Bazen altyapısında sorun olup deli gibi ping çıkıyor. Bazen hiç ping olmuyor.

Son olarak müşteri hizmetlerine gelelim. Sabah 8 - akşam 5 çalışıyorlar. Aradığınızda temsilciye bağlanmak için neredeyse 20 dakika beklediğim oldu. Firmalarına bizzat gidip gördüm sadece 3 kişi çalışıyorlar. Yani bir sorununuz olduğunda müşteri temsilcisine bağlanmak bazen ölüm olabiliyor.

VDSL altyapılı bir adreste TurkNet gün içinde 5'ten fazla sayıda ve 2-3dk değil 20-30dk gibi kopmalar olduğu için geçtim ve ani ping çıkmaları bitti ayrıca kopmalar bitti diyemem ama olsa bile 2-3dk oluyor. Bir de TurkNet'te muhatap yok arıza kaydı açıyorsun otomatik bir mail geliyor sorun yok vb. diye yani müşteri hizmetlerinde konuşulacak biri yoktu, belki şu an düzelmiştir ama zannetmiyorum kullanan birine sorabilirsiniz.
Böyle şeylere pek itibar etmiyorum. Şu an kullandığım operatördede böyle yazanlar var.

Fiber miydi? ADSL mi VDSL mi?

Ben TürkNet kullanıyorum, 6 ayı geçti. NetSpeed ve Milleni de aynı bunun gibi. Altyapınız iyiyse, tesisatınızda sorun yoksa hepsi iyidir. TürkNet'in tek kötü yanı MT olmaması.

Geri
Yukarı