Netspeed Nasıldır?

Hocam o zaman neden İSS değiştirince hız değişiyor. Bazen konularını görüyoruz A firması 5mbps veriyordu B firmasına geçtim hızım 25mbps'e çıktı mevzusu. Bu nasıl oluyor?
O konuları açan arkadaşların bulunduğu bölgede birden fazla İSS firmasının altyapısı vardır. Benim bulunduğum bölgede sadece TTNET var ve sadece ADSL altyapısı var. Şimdi düşünsene altyapı aynı binaya aynı kablo geliyor ve aynı santrali kullanıyorum. Sence hız değişmesi mümkün mü?

Mesela bulunduğum bölgede Süper Online altyapısı olsaydı ve ben TTNET'in 5Mbit sağlayabildiği altyapıyı kullanıyor olsaydım. Netspeed'e başvurduğumda Netspeed daha iyi olan Super Online altyapısını kiralayıp bana hizmet sunmuş olsaydı. TTNET'te 5Mbit alıyordum. Netspeed bana 16Mbit veriyor diye burada konu açardım. Ama yok.

Son düzenleme:
O konuları açan arkadaşların bulunduğu bölgede birden fazla İSS firmasının altyapısı vardır. Benim bulunduğum bölgede sadece TTNET var ve sadece ADSL altyapısı var. Şimdi düşünsene altyapı aynı binaya aynı kablo geliyor ve aynı santrali kullanıyorum. Sence hız değişmesi mümkün mü?

Mesela bulunduğum bölgede Süper Online altyapısı olsaydı ve ben TTNET'in 5Mbit sağlayabildiği altyapıyı kullanıyor olsaydım. Netspeed'e başvurduğumda Netspeed daha iyi olan Super Online altyapısını kiralayıp bana hizmet sunmuş olsaydı. TTNET'te 5Mbit alıyordum. Netspeed bana 16Mbit veriyor diye burada konu açardım. Ama yok.
Bunu nasıl anlayabiliriz binamıza Turk Telekom kutusunu koydu bildiğim kadarıyla fiber kutusu. Şimdi Turk Telekom'un alt yapısında mıyım ?

Bunu nasıl anlayabiliriz? Binamıza Türk Telekom kutusunu koydu. Bildiğim kadarıyla fiber kutusu. Şimdi Türk Telekom'un alt yapısında mıyım?
Söylediğinize göre TTNET fiber altyapısına sahipsiniz. Ancak bölgede başka bir firmaya ait altyapı olup olmadığını altyapı çalışması yapan diğer firmalara sorarak öğrenebilirsiniz. Mesela bildiklerim Uydunet, Superonline ve Vodafone. Bu firmaları arayıp adresinizi söyleyerek bulunduğunuz yerde altyapıları olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

++ İnternet bugun bağlandı. İç tesisatım biraz eski olduğundan tam hızı alamıyorum. Superonline 24 Mbps'lik paketten sonra bu bile yeterli.:)

Dosya Ekleri

• 1111.png
    1111.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 518
Çok teşekkürler ama biraz üzüldüm şimdi geçebilseydim hiper 200'e iyi olurdu. Eski tarifeler artık olmayacak değilmi ?

Türk Telekom kullanıyorum 24 Mbps download hızım var ve tam olarak alıyorum ama pahalı Netspeed'e geçmek istiyorum altyapımız 69 Mbps download 29 upload destekliyor , teşekkür ederim.

Çok teşekkürler ama biraz üzüldüm şimdi geçebilseydim hiper 200'e iyi olurdu. Eski tarifeler artık olmayacak değilmi ?

Türk Telekom kullanıyorum 24 Mbps download hızım var ve tam olarak alıyorum ama pahalı Netspeed'e geçmek istiyorum altyapımız 69 Mbps download 29 upload destekliyor , teşekkür ederim.
  • Kampanya Bitiş Tarihi 5 Aralık 2018 yazıyor eski tarifeler için.

Kasım da GökNet'den aldığım internetin taahhütü bitiyordu bende bu firmayı buldum. Aradım konuştum, anlattım durumu. Dediler ki "Siz iptal etmek ile uğraşmayın. Size vereceğimiz yerden dosyaları indirerek bize gönderin, biz sizin yerinize iptal ederiz, yeni internetinizi de 2 gün içinde açarız." GökNet bana internetiniz 7 iş günü içinde kapanır demişti ve 7 gün kullanamazsınız demişti. Ama adamlar bana 2 gün içinde interneti sağladılar. ADSL aldığım için eve kimse gelmedi. Hiç bir yerle uğraşmadılar. Bana mesaj geldi sadece modem ara yüzünden girdim internete bağlandım bu kadar.

Hızım aldığım paket ile aynı bir sorun yok. Ne eksik ne fazla. Ping LoL'de 50-60 oluyor. Yeterli buda. Fiyatı da gayet uygun. 1 sene boyunca ben 60 TL boşa vermişim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı