Netspeed paket kaybı ve düşük hız tanımlanması

quarest

Hectopat
Merhaba, Netspeed'e geçtiğimden beri hattıma 35 yerine 20Mbps hız tanımlandı ve ara ara pocket loss yaşamaya başladım, müşteri desteklerini ilk aradığımda DSL kablosu ve ek ile ilgili bir sorun olabileceğini söylediler, hem orijinal ASUS, hem de TP-Link kablolarıyla değiştirdim değişen bir şey olmadı, az önce aradığımda ise daire kablolamalarında bir sorun olabileceğini, ayrıca arkadaş hattınıza 30Mbps tanımlamış SNR değeriniz düşük olduğu için 20Mbps'ye çekmiş olabilir dedi ki SNR margin değerim 19,5 :D bir elektrikçi çağırıp kabloları kontrol ettirmem gerektiğini söyledi bende daha önceki firmada 35Mbps'yi tam olarak alabildiğimi söyledim ve arıza kaydı bıraksam kontrol edemezler mi diye sordum tabii ki ücretsiz bir şekilde Telekom ekibi gönderebiliriz ancak boşa vakit harcamak olur dedi şu anda kararsızım, görüşlerinizi bekliyorum.

Bırak harcasınlar boşa vakit. Sanki kendi cebinden veriyor gelen elemanların ücretini. Telekom ekibi gelsin fiziksel olarak belki bir tespit yapabilirler. Başka firmadan aldığınız değerleri bir diğer firma size sunamıyorsa altyapıyla ilgilidir diye düşünüyorum zira kablolama her ikisi için de ortak diyebiliriz. Bir diğer hususta eğer taahhüt durumu mevcutsa ve belirttiğiniz üzere 35Mbps pakette size 20Mbps hız veriyorlarsa taahhüt fesih etme hakkınız var.

Bırak harcasınlar boşa vakit. Sanki kendi cebinden veriyor gelen elemanların ücretini. Telekom ekibi gelsin fiziksel olarak belki bir tespit yapabilirler. Başka firmadan aldığınız değerleri bir diğer firma size sunamıyorsa altyapıyla ilgilidir diye düşünüyorum zira kablolama her ikisi için de ortak diyebiliriz. Bir diğer hususta eğer taahhüt durumu mevcutsa ve belirttiğiniz üzere 35Mbps pakette size 20Mbps hız veriyorlarsa taahhüt fesih etme hakkınız var.

Taahhütlü değil hocam, teşekkür ederim arıza kaydı bırakacağım o zaman.

Bence Telekom ekipleri gelip baksın daha sağlıklı olur.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı