Netspeed VDSL Altyapı Sorunu

cyaezz

Decapat
1 hafta önce netspeed'ten internet başvurusunun onayı için arandım onayı verdim ve ertesi gün ekipler geldi. Mahallemdeki kabloların çok eski olduğunu ve VDSL alamayacağımı söylediler. (Müşteri hizmetleri + Türk Telekom müdürlüğü olduğunu doğruluyor) Olsun siz VDSL'den sinyali verin dedim verdiler ve akşama kadar internetim aktifleştiği halde DSL ışığım yanmadı. Müşteri hizmetlerini aradım tekrar ekip geldi kabloyu kontrol edip kısa devreye düşüyor ADSL'e geçin dediler. ADSL'e geçtim internet yine gelmedi. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım hem VDSL'e geçtim hem de tekrar ekip talep ettim ekipler geldi caddeden değilde sokaktaki telefon kutusundan tekrar kablo çektiler ışık yine yanmadı. 2 saate yakın uğraştılar ama olmadı, tekrar aradım müşteri hizmetlerini ve ADSL'e tekrar geçtim, geçtiğim gibi DSL ışığım yandı ve internete bağlandım.

Şimdi sorum şu:
Cadde üzerinde 3 kişi VDLS kullanıyor benim tekrar o kutudan ( cadde üzerinde ki ) hizmet almam için ne yapmam lazım? Bu kutu maksimum 12 Mbps destekliyor ve sokağın içerisinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşadım, çok uğraştım ve netice alamadım. Sokakta yer alan kabin eski ve ADSL destekliyor. Cadde üzerinde olan kabin ise VDSL ve tahmini 50 Mbps alabileceğim fakat 80 metre kablo çekmeye üşenip beni oyaladılar.

Sizi oyalamak adına bunlar yapılmış zira TT asla farklı kabine taşıma yapmıyor.

Önceden sorgulama yaptığımda 641 metre olan yakındaki santral çıkıyordu ama şimdi sorgulatınca beni uzaktaki santrale bağlamışlar nasıl yakındakine aldırırım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_32.png
    Screenshot_32.png
    5 KB · Görüntüleme: 97
  • Screenshot_33.png
    Screenshot_33.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 93
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı