NetSpeed vs TTNET

Anlamadığım nokta fiber altyapın var fakat nasıl max 100Mbps destekliyor? Fiber varsa 1000'e kadar verebilmesi lazım. Size VDSL sunuyor olmasınlar? Superonline bana 10GBps bile alabileceğimi söylemişti çünkü.
Bilmiyorum Ttnet de Netspeed de aynı şeyi söyledi. Ama netspeed size 50 veririz dediler (saırım zaten fiberde 50den fazla hız sunmuyorlar kimseye).

Evimde sarı fiber kablo var.

TürkNet bana 12 Mbps veriyordu ama NetSpeed 100 Mbps veriyor. Üstelik ev telefonuna gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz sıfırdan aldığımızda 2 günde gelip kurdular. Siz başka operatörden geçiceğiniz için farklı işlemler uyguluyor olabilirler.
Başka internet sağlayıcım superboc oldugu için ve dolu olmadıgından şu anda aslında bir sorun yok.

Sizin mesajınızı üzere tekrar aradım netspeedi deilen şu;

-50 hızında veririz.
-Cayma bedeline katkıda bulunmayız.
-Mng kargoya evrakarını ver.. Sonra biz sana gönderelim evrak falan 10-15 gün sürer. (nedenini sordugumda fiber oldugumdan böyle imiş)
Sanırım netspeed bağlatacağım arkadaşlar.
Bugün evrakları göndereceğim bakalım, umarım minimum sıkıntı ile çöerbilirim.

Son düzenleme:
Merhabalar;

-Bulunduğum binada sadece TTNET fiber altyapısı mevcut dolayısıyla yıllardır TTNET kullanıcısıydım. TTNET'te 100 Mbps kullanıyordum (100 Mbps destekliyormuş altyapımız). Arada hız düşmeleri oluyordu ve zaten 100 civarlarını ne yazık ki hiç göremedik.
-Mart 2019 gibi taahhüdüm sona erince bir çılgınlık yapıp superbox sınırsız paket belasına bulaştım (289,10 TL).
-En başta her şey güzeldi sonrasında hız 2 Mbps'yi bile görünce işler çığırından çıktı. Canı ne isterse o hıza ulaşıyor (sanırım işe yanlış zamanda gidiyorum; çünkü işe gece gidip gündüz gelsem sorun çözülecek).
- 3-4 kez modem değişti ve sorunum sanırım umurlarında değil. Kafaya koydum cezamız neyse çekeceğiz ve bu illetten kurutulacağız (ne yazık ki cayma bedelim 600 TL civarı).

sonuç olarak;

-NetSpeed güzel fiyat ve güzel hızlar sunuyor. Aradığımda 50 Mbps veririz ve 10-15 güne bağlarız dediler. Zamanından bir birinet macerası yaşamış ben ne yazık ki korkuyorum bu tarz internet sağlayıcılarından.

-TurkNet, altyapı yok dedi.

- Sanırım şu anda elimde TTNET ve NetSpeed seçeneği mevcut (en az Netflix için 24 Mbps gerekli). Bana yol göstereblirseniz sevinirim.
Türknet, Telekom fiber kablo altyapısının olduğu yerde hizmet vermez.

Türknet, Telekom fiber kablo altyapısının olduğu yerde hizmet vermez.
Evet öyleymiş. Bugün Netspeed’e gerekli evrakları yolladım. Bakalım nasıl bir süreç ve sonuç bekliyor merakla bekliyorum.
.
.
.
Netspeed birkaç gün evvel bağlandı. 40-50 mpbs arasında hız alabiliyordum.. Bugün ne oldu bilmiyorum ama 32 mpbs üstüne (ethernet kablosu ile bile) çıkmadı.
Müşteri hizmlerini aradım (modem aç-kafa falan).. Normalde geçen gün başıma bu durum gelince hemen düzeltmişlerdi ama düzelmedi. Düzelmediğinden tekrar aradım, arıza kaydı oluşturdular 2 iş gününde çözülür vs. vs. vs...
Kısaca dk 1,gol 1.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı