TTNet, Netspeed, Superonline İSS Önerisi

The

Hectopat
Daha fazla  
Altyapı 12 Mbps destekliyor, bunu başvursam yükseltirler mi bilmiyorum.

-Netspeed arandı ama port yok dendi, belki de TTNet ile olan randevudan dolayı.
-TTNet arandı randevu alındı. 8 Mbps 100GB 67TL.
-Superonline arandı TTNet ile olan randevunuzu iptal ettikten sonra arayın dendi.

Hangi firmayı seçmeliyim? Daha önce TTNet kullanıyordum yani 1 yıl önce ama 16 Mbps'yi hat kaldırmadığından kopmalar oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet onu aradım tavsiyen üzerine ama İstanbul da belli başlı ilçelerde altyapıları var dolayısıyla benim olduğum yerde altyapıları yok. Şimdi TTNet ile yaptığım başvuruyu iptal edip superonline ile mi görüşsem diyeceğim ama onlarda port yok derse uğrasırız sonra. TTNet fiyatları ve 24 taahhüt olması hiç iyi değil. Bu gidişle hiç birini kullanmayacağım telefon interneti ile devam. Birde yüksek hızda ki paketler daha uygun nasıl oluyorsa ama altyapı kaldırmıyor altyapı için superonlineye söylesem onlarda rica edip değiştirirler mi acaba, bazıları öyle oluyor diyorlar.
TTNet o değerleri vermez superonline daha iyi diyorlar kafam karıştı cidden. Galiba iptal edip SOL a baş vurcam. :)

Son düzenleme:
Mevcut kullandığınız hat var ise onu Netspeed'e taşırsanız port sorunu ortadan kalkar ve sınırsız, taahhütsüz bir pakete geçebilirsiniz.

Ben Netspeed öneriyorum çünkü ne TT nede SOL yatırım bekleyen insanlar var iken sidik yarıştırmaktan öteye gitmiyorlar, bağlayana kadar fiber, yüksek hız, bağladıktan sonra zaten "e" kadar yazıyor vs. diye adamı kazıklıyorlar.

@Ulunay Netspeed port yok diyor evrakları yollayın hallederiz 1 hafta veya 6 ay içinde. Bu ne kadar sürer acaba? TT de portunuz yok ama başvuru yaptım TT ye ama tekrar iptal edersem başvurumu port sorunundan dolayı bir daha yapamayabilirsin dedi. Mesaj attım TT yetkililerine gelip vdsl+ port açtırmak için aradı hemen adresi aldı sonra tekrar döneceğiz dedi.
Şimdi yarın TT ile randevü var iptal edip vdsl+ port açtırdıkdan sonra başvuru yapayım mı?

Mevcutta kullandığın bir internet hizmeti var mı ?

Netspeed'e biraz zaman verin, baktınız olmuyor TT'den taahhütsüz bir paket seçip 1 ay kullandıktan sonra aboneliğinizi Netspeed'e taşırsınız.

TT'de sınırsız paketlerin fiyatı çok yüksek, yakında AKN kalkıcak eğer AKN'li pakete taahhüt verirseniz bundan yararlanamazsınız.

Yazlık, köyde, ögrenciler için 3 ay 6 ay vb. gibi taahhüt süresi az olan bir paket alıp taahhüt bitince hattı Netspeed'e taşıyabilirsiniz.

Madem size VDSL verme imkanları var neden yıllardır arayıp bilgi vermediler, TT'nin pazarlama bölümü ayrı bir rezalet.

Kullandığım bir internet hizmeti yok. TT ye dedim şu taahhütü 12 ay yapın öyle daha fazla fiyat ödüyormuşuz.
Vdsl+ konusuna gelincede zaten benim alt yapım maks 12 mbps destekliyor yani en fazla adsl o yüzden hattı yükseltmek için aradım yeni port açsınlar diye.
Şimdi TT yarın gelcek 8 mbps 100GB yalın fiyat gereksiz ama yapcak bir şey yok yada bekleyip vdsl port açtırcam.

@Ulunay Yetkililere ulaşıp vdsl port açtırayım mı? Şimdi boşta port yok gözüküyor ilginç olan 2 katlı ev hiç kimse kullanmıyor internet ve soketin hepsi boş. TT başvuruyu iptal ederimde bir daha yapamama ihtimaliniz var dedi port sorunundan dolayı. Bu gidişle 24 ay taahhüt ve 67TL gibi şeylere katlancaz. Acaba port ne kadar sürede açılıyor bazıları 1 yılda beklemiş.

Son düzenleme:
Port meselesi bölgeden bölgeye değişiyor, İstanbul için konuşursak 6 ay 1 yıl bekleyenler var fakat daha ufak yerlerde Antalya gibi 15 gün 1 ay içinde port sağlanabiliyor. Net bir süre vermek doğru olmaz. VDSL vericekler ve ben 2 yıl sabırla beklerim derseniz TT'den hizmet alın fakat taahhüt vermeniz gerektiği için bunu iyice düşünün ve alabileceğiniz en yüksek hızlı paketi alın.

Ben bu gün TT yetkililerine mesaj atayım işi uzatırlarsa uğraşmayayım aldığım paketle devam edeyim. Netspeed çok iyide port yok aslında en başta onu arayacaktım gidip TT yi aradım bana sorun yok deyip başvuru yaptırdılar şimdi arayıncada iptal edersen port sorunun var bir daha başvurunu güncelleyemeyebilirsin diyolar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı