Netspeed vs. TurkNet

Altuğ karatekin

Hectopat
Merhaba, evime internet bağlatmayı düşünüyorum ve bu iki firma arasında kaldım. Çoğu konu eski olduğu için yeni açayım dedim. Kullanan çoğu kişi memnun gibi Netspeed'i. 100Mbps 100TL olarak paketi var. Ama ping değerleri vs nasıldır bilmiyorum.

TurkNet'te aynı ama o 140TL istiyor, onun için arada kaldım. Alt yapım 50Mbps destekliyor. Dha önce TurkNet kullandım memnundum. Hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet hakkında kaynak isterseniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Netspeed'i tercih edin üç senedir kullanıyorum ve çok memnunum. Türknet'e bu kadar para vermem ben Netspeed varken. Zaten altyapınız 50Mbps destekliyorsa, 100Mbps paketi isteseniz de kullanamazsınız.
Ping değerleri vs nasıl hocam santral uzaklığı 500mt civarı. Türknette 720p yayın vs açıyordum 30 pingi geçmiyordu, normalde de 20 sabit.

TurkNet'e enflasyondan ötürü zam geldi, bu zam Netspeed'e gelmeyecek mi? Eğer gelmeyecekse Netspeed geçmek mantıklı olabilir. Bilgisi olan var mı?

Ping değerleri vs nasıl hocam santral uzaklığı 500mt civarı. Türknette 720p yayın vs açıyordum 30 pingi geçmiyordu, normalde de 20 sabit.
Benim altyapım da max 51 Mbit destekliyor. Bu sebeple 35 olan paketi almıştım. 8 yerine 6Mbit upload almam dışında herhangi bir olumsuz yönü yok. Eğer yayın açıyorsanız sizin için bir tık daha fark edebilir -2 Mbit durum.

Netspeed yurtdışı çıkışlarını Türk Telekom üzerinden veriyor. Türknet genel olarak kendi çıkışlarını kullanıyor. Bence iki hizmet sağlayıcı da gayet iyi. İkisinde de taahhüt yok. Beğenmezseniz çıkma hakkınız bulunuyor.

Ping değerleri düşük benim altyapı iyi şu an Netspeed diğer firmadan daha ucuz ayrıca bence gayette iyi en azından dene kullan çok sıkıntı yaratırsa diğerine geçersin.

Netspeed zammı açıklasın. Sonra konuşalım bunları. Zam gelmez ise Netspeed tabii ki. Bakalım onlar ne kadar yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı