Netspeed yoğun saatlerde paket kaybı ve yüksek ping problemi

Aynı sorun bende de var yoğun saatlerde ping artıyor. FPS oyunlarında idare edebiliyorum sorun yok ama ETS 2'de stabil olmadığı için Server'dan atıyor direkt. Oyunu multiplayer oynayamıyorum ve bu çok can sıkıcı. Değiştirsem bile düzeleceğini düşünmüyorum fiber için başvuru falan bi' şeyler deneyeceğim. Sokakta herkeste var bi' bizde yok.
ETS'den atması Netspeed'e özel. Başka ISS'ler atmıyor bu oyundan.

Eski bir ekran görüntüsü (23 Kasım 2022), ama zaten Netspeed iptalinden önceki son günlerimdi. O yüzden en son Netspeed ile aldığım değerler şunlar idi:
Eki Görüntüle 1658759
Yani gerçekten tam bir rezalet. Birkaç hoptan sonra önce 26-30 ms, sonra 57 ms, sonra 79-94 ms ve en sonunda 110-116 ms'e çıkıyordu. Akşam vakti oyun oynanmıyordu. Hatta Star Wars Battlefront II'de bu sorundan dolayı oyunlara bağlanamıyordum, 216 hatası veriyordu. Çünkü deli gibi paket kaybı da oluyordu.

TurkNet'te hiçbir sorun kalmadı. :)
İnşallah düzelteceğiz bakalım. Baskı yapmak gerek.

1676051471796.png

Hala Netspeed 35Mbps VDSL paketdeyim, ve ilk defa 4,2mb/s indirme hızı gördüm (ciddiyim ilk defa görüyorum) sizce de bu işde bir terslik yok mu? Cloud flare DNS'ine ping attığımda 7-7-7-6 ms gördüm, cidden garip.

Eki Görüntüle 1663886

Hala Netspeed 35Mbps VDSL paketdeyim, ve ilk defa 4,2mb/s indirme hızı gördüm (ciddiyim ilk defa görüyorum) sizce de bu işde bir terslik yok mu? Cloud flare DNS'ine ping attığımda 7-7-7-6 ms gördüm, cidden garip.
Ben de görüyorum ara sıra o indirme hızını. Akşama doğru internet gitti, sizde de gitti mi? Geldikten sonra tam emin olmamakla beraber pingler iyi durumda.

Ben de görüyorum ara sıra o indirme hızını. Akşama doğru internet gitti, sizde de gitti mi? Geldikten sonra tam emin olmamakla beraber pingler iyi durumda.

Dün evde değildim, bugünde gözlemlediğim kadarıyla bir kesinti yaşamadım. Büyük ihtimalle yine bakım - onarım tarzı bir şey yapmışlardır.

Dün evde değildim, bugünde gözlemlediğim kadarıyla bir kesinti yaşamadım. Büyük ihtimalle yine bakım - onarım tarzı bir şey yapmışlardır.
146.66.155.1 şu adrese yine tracert atar mısınız?

146.66.155.1 şu adrese yine tracert atar mısınız?

İnternetim kesildi hocam bir dakika.

1676053095550.png

Hocam margin değerim 8dB, kararlılık ayarını devre dışı bırakdım çünkü indirme yaptığım için o yüzden butter fload - dalgalanma mevcut yok gibi sayın. Ayrıca adresi birkaç defa pingledim hep 12 satırdaki IP'ye paket gönderilmiyor, sanırım benimle alakalı bir sorun değil oyunlarda nadiren paket kaybı yaşıyorum çünkü.

Son düzenleme:
İnternetim kesildi hocam bir dakika.

Eki Görüntüle 1663918

Hocam margin değerim 8dB, kararlılık ayarını devre dışı bırakdım çünkü indirme yaptığım için o yüzden butter fload - dalgalanma mevcut yok gibi sayın. Ayrıca adresi birkaç defa pingledim hep 12 satırdaki IP'ye paket gönderilmiyor, sanırım benimle alakalı bir sorun değil oyunlarda nadiren paket kaybı yaşıyorum çünkü.
İndirme bitince bu testi bir daha yapar mısınız? Evet, 12.hopta sunucuya yanıt vermiyor ve bu bizimle alakalı değil.

İndirme bitince bu testi bir daha yapar mısınız? Evet, 12.hopta sunucuya yanıt vermiyor ve bu bizimle alakalı değil.

1676055037790.png

Hocam bu arada router ile aldığım değerler bu, Wi-Fi adaptörüm yok router ile çözdüm bende işi. Arada 2 duvar mesafe var modemim ASUS DSL AC750 routerim ASUS RT AC1200.

Hocam bir de siz hala Netspeed de misiniz? Saat 21.00'dan önce router ile bağlandığım halde 7 ping 33Mbps alıyordum saat 9 da ufak bir kesinti yaşadım hattıma 35 atanmış gözüküyor fakat ara ara hızım sabit 20'ye sabitlenip pingim uçuyor sizde de var mı bu durum? İstanbul'un göbeğinde fiber yok arkadaş.

Eki Görüntüle 1663968

Hocam bu arada router ile aldığım değerler bu, Wi-Fi adaptörüm yok router ile çözdüm bende işi. Arada 2 duvar mesafe var modemim ASUS DSL AC750 routerim ASUS RT AC1200.

Hocam bir de siz hala Netspeed de misiniz? Saat 21.00'dan önce router ile bağlandığım halde 7 ping 33Mbps alıyordum saat 9 da ufak bir kesinti yaşadım hattıma 35 atanmış gözüküyor fakat ara ara hızım sabit 20'ye sabitlenip pingim uçuyor sizde de var mı bu durum? İstanbul'un göbeğinde fiber yok arkadaş.
Evet, hâlâ Netspeed'deyim. Bende dediğiniz gibi bir durum yok. Modem ve routerleriniz güzelmiş, bende de AC-51 modem var.

Hatta benim internet kesildikten sonra pingte sanırım iyileşme olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı