Netspeed yüksek ping problemi

AcemiTeknocu

Kilopat
Birkaç ay önce sözleşme imzaladık. İlk ay çok güzeldi. 19 Ping ve 0 kopma vardı. 2. ay kopmalar başladı. Söylemememe rağmen modeminizde hata var dediler. Cidden söylüyorum 20 kere bildirmişimdir Facebook grubunda. En sonunda beni banladılar herhalde. Mesaj atamıyorum 2 aydır. LOL oynuyorum. Pingim 19 civarıydı. Artık 60 altı görürsem seviniyorum. Neden böyle? Bir açıklaması var mı? Şimdiden teşekkürler.
( 50 TL 24 VDSL tarifesi )

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping olayı bende de var arkadaşlar. Oynadığım tek online oyun Fortnite. Onu da zevkine oynuyorum arada giriyorum ama oyunda packet loss yaşanıyor. Özellikle akşamları.

Hocam ben de Netspeed’e geçmeyi düşünüyorum önümüzdeki ay ve tek oymadığım oyun Fortnite. Ortalama kaç ping alıyorsunuz? Ben şu an superonline’da en iyi 45 en kötü 110 civarı alıyorum. Bir de CGN IP olayları varmış Netspeed’de kafamı çok karıştırdı.

Ankara civarında oturuyorsanız ve Online oyunlar oynayan biriyseniz Netspeed'e geçmek için bir kez daha düşünün derim. Ulus hopunda paket kaybı var ve kesinlikle çözülemiyor. Oyun oynarken kanser olursunuz. Ama Ege ve Marmara bölgesinde böyle bir sıkıntı yok gördüğüm kadarıyla. Oralarda kullanabilirsiniz stabilite ve hız olarak orada iyi. Ama Ankara civarında aman sakın Netspeed'e geçmeyin online oyunlar falan oynuyorsanız. Paket kaybı durumunun kendileri de farkında, bu durumun onlara müşteri kaybettirdiğinin de farkındalar ama oradaki hop noktasındaki cihaz TTNet'in olduğu için midir bilmiyorum artık ama çözüm getirilemiyor.

Hocam ben de Netspeed’e geçmeyi düşünüyorum önümüzdeki ay ve tek oymadığım oyun Fortnite. Ortalama kaç ping alıyorsunuz? Ben şu an superonline’da en iyi 45 en kötü 110 civarı alıyorum. Bir de CGN IP olayları varmış Netspeed’de kafamı çok karıştırdı.
Bence beklemeden geçin. Benim de aldığım ping değerleri sizle aynı ama packet loss dediğim gibi her zaman olmuyor ben de birkaç kere oldu. NetSpeed bence tercih edilecek tek marka bu dönemde, hız konusunda çok memnunum. Fiyatta makul.

Buyrun bakın ben kullanırken durum resimlerde göründüğü şekilde içler acısı idi. Aboneliğimi iptal ettirdikten sonra tekrar bağlattım Ankara'da başka bir yerde tekrar denemek için, orada da durum aynı idi. Bu kadar packet loss varken ne bir oyun oynayabiliyorsunuz, ne bir arkadaşınızla discord'da konuşabiliyorsunuz ne bir canlı yayın izleyebiliyorsunuz. Seçim sizin. Diğer forumlarda da Ankara civarında Netspeed kullanıp durumu aynı olan çok insan var. Çözüm bekliyorlar ama daha çok beklerler. Teknik arkadaşlar çözemeyiz diyorlar çünkü sorun yaşanılan hoplardaki cihazlar Netspeed'in değil, Türk Telekom'un. Ben başka bir sağlayıcıya geçtiğimde packet loss sorunu bitti çünkü bağlanılan omurga ve hop'lar daha başka.

www.google.com12312123.png
latest.png

Buyrun bakın ben kullanırken durum resimlerde göründüğü şekilde içler acısı idi. Aboneliğimi iptal ettirdikten sonra tekrar bağlattım Ankara'da başka bir yerde tekrar denemek için, orada da durum aynı idi. Bu kadar packet loss varken ne bir oyun oynayabiliyorsunuz, ne bir arkadaşınızla discord'da konuşabiliyorsunuz ne bir canlı yayın izleyebiliyorsunuz. Seçim sizin. Diğer forumlarda da Ankara civarında Netspeed kullanıp durumu aynı olan çok insan var. Çözüm bekliyorlar ama daha çok beklerler. Teknik arkadaşlar çözemeyiz diyorlar çünkü sorun yaşanılan hoplardaki cihazlar Netspeed'in değil, Türk Telekom'un. Ben başka bir sağlayıcıya geçtiğimde packet loss sorunu bitti çünkü bağlanılan omurga ve hop'lar daha başka.

Eki Görüntüle 359681Eki Görüntüle 359685
Merhabalar bende yaklaşık 1 yıldır netspeed kullanıyorum ping değerlerim normal hızım hiç düşmüyor kopma falanda bugüne kadar olmadı desem yeridir. Fakat online oyunlarda özellikle son 1-2 aydır çok fazla takılmalar atlamalar oluyor. Mesela ping sürekli 65-70 fakat Battlefield V'te sağ tarafta bağlantı işareti dönüp duruyor. Fifa'da oyun yavaşlayıp hızlanıyor gibi sorunlar baş gösterdi. Sanırım olay bu packet losstan kaynaklı gibi duruyor. Hat değerlerimi de aşağıda paylaşıyorum sizce Turknet'e geçsem bu sorun çözülür mü?

Dosya Ekleri

• hat.png
    hat.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 94
Merhabalar bende yaklaşık 1 yıldır netspeed kullanıyorum ping değerlerim normal hızım hiç düşmüyor kopma falanda bugüne kadar olmadı desem yeridir. Fakat online oyunlarda özellikle son 1-2 aydır çok fazla takılmalar atlamalar oluyor. Mesela ping sürekli 65-70 fakat Battlefield V'te sağ tarafta bağlantı işareti dönüp duruyor. Fifa'da oyun yavaşlayıp hızlanıyor gibi sorunlar baş gösterdi. Sanırım olay bu packet losstan kaynaklı gibi duruyor. Hat değerlerimi de aşağıda paylaşıyorum sizce Turknet'e geçsem bu sorun çözülür mü?
Hat değerleriniz mükemmel olsa bile packet loss olabiliyor. PingPlotter programını yükleyip www.google.com ile test yapın benim yukarıdaki mesajımda göründüğü gibi ve buradan ekran görüntüsü olarak atın. Bakalım ne durumda. Stabil bir şekilde alabileceğiniz en yüksek hızı alıyorsunuz, 12 Snr hiç fena değil. Hız düşürmenize gerek yok. Kopma vs. yaşamazsınız 12 Snr ile. Buyrum benim şu anki hat değerlerim bu şekilde ve kesinlikle kopma yaşamıyorum:
371218

Hat değerleriniz mükemmel olsa bile packet loss olabiliyor. PingPlotter programını yükleyip www.google.com ile test yapın benim yukarıdaki mesajımda göründüğü gibi ve buradan ekran görüntüsü olarak atın. Bakalım ne durumda. Stabil bir şekilde alabileceğiniz en yüksek hızı alıyorsunuz, 12 Snr hiç fena değil. Hız düşürmenize gerek yok. Kopma vs. yaşamazsınız 12 Snr ile. Buyrum benim şu anki hat değerlerim bu şekilde ve kesinlikle kopma yaşamıyorum:
Eki Görüntüle 371218

Dosya Ekleri

• test.png
    test.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 81
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı