Netspeed'de 1000 MS ping oluyor

Benim bulunduğum ili yazmamışlar. Buralarda da çalışma olsa da hızlar bir artsa keşke :)
Bu çalışma hızın artması için değil. Yoğun saatlerdeki yavaşlama/ping sorununu düzeltmek için yapıyorlar, en azından ben böyle biliyorum.

Sorun devam etmektedir. Umarım sabaha çözülmüş olur ve umarım yoğun saatlerdeki ping sorunu ortadan kalkar. Gerçekten son zamanlarda ping konusunda TurkNet ve Comnet’den iyi bir firma ama stabil değil.

Bizim evde de internette sorun var. Netspeed ile anlaşmalıyız biz de. @erengore ile oturmuş bekliyoruz düzelmesini. POP akışının düzeleceğini sanmıyorum kendi ilimiz için ama diğer iller için umut vaat edici durumlar olabilir. @furkankadirguzeloglu 'in de dediği gibi ping iyi ancak stabil değil genel olarak. Özellikle Ankara ve İstanbul Gateawayleri çok yoğun bir firma. Biraz olsun iyi sonuçlar doğuracağına inanıyorum sürecin. Eğer yoğunluk ve dolayısıyla stabilite sorunu ortadan kalkarsa çok iyi olacak umarım.

Bizim evde de internette sorun var. Netspeed ile anlaşmalıyız biz de. @erengore ile oturmuş bekliyoruz düzelmesini. POP akışının düzeleceğini sanmıyorum kendi ilimiz için ama diğer iller için umut vaat edici durumlar olabilir. @furkankadirguzeloglu 'in de dediği gibi ping iyi ancak stabil değil genel olarak. Özellikle Ankara ve İstanbul Gateawayleri çok yoğun bir firma. Biraz olsun iyi sonuçlar doğuracağına inanıyorum sürecin. Eğer yoğunluk ve dolayısıyla stabilite sorunu ortadan kalkarsa çok iyi olacak umarım.
POP akışı nedir hocam?

POP akışı nedir hocam?
Senin bağlantının uğradığı noktalar. Pingini belirleyen bir şey.

Misal Kocaeli'de oturuyorsundur.
1)Modem/Router
2)Ankara
3)Ara Nokta
4)Ara Nokta
5)İstanbul olsa pingin olur.

Ancak direkt:
1)Modem/Router
2)Kocaeli
3)Ara Nokta
4)Ara Nokta
5)İstanbul olursa pingin kat ve kat düşük olur.

Senin bağlantının uğradığı noktalar. Pingini belirleyen bir şey.

Misal Kocaeli'de oturuyorsundur.
1)Modem/Router
2)Ankara
3)Ara Nokta
4)Ara Nokta
5)İstanbul olsa pingin olur.

Ancak direkt:
1)Modem/Router
2)Kocaeli
3)Ara Nokta
4)Ara Nokta
5)İstanbul olursa pingin kat ve kat düşük olur.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı