Netstat -an komutu analizi

ardacananan

Hectopat
Selam abiler geçen gün CMD'ye netstat -an komutunu yazdım karşıma farklı farklı bir sürü şey geldi. Bunlardan zararlı olanının SYN_NET olduğunu biliyorum ve geçen gün 4-5 tane olmasına karşın bu aralar ara sıra oluyor ve çok kalmıyor. Genede bilgisayarımın botnete düşmesini istemiyorum. Sizden ricam ne bana anlayabileceğim şekilde bu işten nasıl kurtulurum? Anlatmanız şu ana kadar SYN_SENT yazan yerlerin yazan yerlerin yanında şunlar yazıyor. 52.97.74.178: 443 - 5.62.53.222: 443 - 13.107.50.254: 443 - 13.107.4.254: 443 - 99.181.79.2: 443 - 204.79.197.222: 443.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde zararlı yazılım tespitiyle uğraşmak doğru değil. Ayrıca bildiğiniz şey yanlış SYN_SENT yazması her daim zararlı yazılım sistemde olduğuna işaret etmiyor. SYN_SENT soket bağlantısı kurulmaya çalışıldığına işaret.

Zaten yıllardır bu iddia ile çok şık karşılaşıyorum CMD üzerinden virüs tespiti diye. Yok böyle bir şey arkadaşlar bunlar gerçek çözüm ve tespit değil. Zamanında yanlış bir anlaşılmadan ortaya çıkan şehir efsanesi sadece.

Sisteminizi korumak ve zararlıları tespit etmek istiyorsanız iyi bir IS yazılımı kurabilirsiniz. Antivirüs kısmı zararlı yazılımlara karşı koruma sağlarken firewall kısmı ise izinsiz bağlantıları engelleyecek ve size takip etme olanağı sunacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı