Neuralink TC Kimlik numaramızı çalmak istiyor

Bunların tamamen masum olduğunu düşünmekte saflıktır bence. Bill Gates denilen adam salgınla ilgili tonla şey dedi. Sonra küresel çapta bir pandemi çıktı. Şimdi aynı Bill Gates binlerce dönüm tarım arazisi alıp ilerde kıtlık çıkacağını söylüyor. Allah'ın Bill Gates'in toprak ağası olası tuttu herhalde. Ama hepsine masum mu bakalım?

Bugün bir yerde bir şey hakkında konuştuğunda aynı gün reklamını telefonda görüyorsun. Bir yönlendirme mevcut. Bu çip beynine girdiğinde yönlendirilmeyeceğinin garantisi nedir? Çünkü Elon Musk çok akıllı masum bir adam yapmaz öyle şeyler gibi bir şey mi?

Bir markete gidiyorsun ''dimri dim dim'' diye müzik seni alışverişe tüketime teşvik etmeye çalışıyor ki bu çocukların bile artık bildiği bir satış taktiğidir. Ufacık market bir müzikle senin alışveriş alışkanlığını değiştirmeye itiyor. Adam beynine çip takacak. Senin duygu ve düşüncelerini yönlendirmeyeceğinin garantisi ne? Bu verileri kaydetmeyeceğinin garantisi ne? Bunları insanlığın yararına kullanacağının garantisi ne?

Son düzenleme:
@.I.N.И.A.
Hocam istemeyen adam kullanmaz, zorlayan kimse yok ki. Senin hoşuna gitmiyorsa kullanmazsın. Aklımızı da kiraya vermedik ki, karar yetisine halen sahibiz insanlık olarak.

Daha çok tıbbi ve bilimsel alanda kullanılacak zaten. Mesela sakatlığı olan bir insan düşünce gücüyle normal birisi gibi ayağa kalkabilecek, hareket edebilecek mesela. Bu güzel bir şey.

Bunları diyenlerin Google'un ürettiği işletim sistemini ve Bill Gates'in firmasının Windows'unu kullanmaları çok ironik...

@.I.N.И.A.
Hocam istemeyen adam kullanmaz, zorlayan kimse yok ki. Senin hoşuna gitmiyorsa kullanmazsın. Aklımızı da kiraya vermedik ki, karar yetisine halen sahibiz insanlık olarak.

Daha çok tıbbi ve bilimsel alanda kullanılacak zaten. Mesela sakatlığı olan bir insan düşünce gücüyle normal birisi gibi ayağa kalkabilecek, hareket edebilecek mesela. Bu güzel bir şey.
Kararına bırakacaklarsa iyi. Ama hiç sanmıyorum. Bu ilerki zamanlarda yeni normalimiz olabilir. HES kodu gibi. Nereye kadar seçenek olabilir ki? Mesela bugün bütün işlerimiz hayatımız yine bu adamların yazdığı ve yaptığı sistemler. Ama bunları masada bırakıp gidebiliyoruz. Beynimizde ki şey 7/24 bizle olacak. Günümüz gençleri ya da insanları gerçekten anlayışsız ve dar bakışlı açılı. Bir kişi hayatının yeni normali olacak ki ,ben yeni normalin bu çip sistemin olacağını düşünüyorum, bir şey için sorgulaması ya da korkularını dile getirmesi ayıplanan bir şey ya da cahillik olarak görülüyor. İşte dar bakış açısına sahipler. İnsanları komplocu ya da teklonoji düşmanı ilan ederler hemen. İnsanlar neden bu güvensizlik var diye düşünmezler. Sorgulayanı ayrıştırırlar. Asrımızın en büyük sorunu her şeyi bildiğini sanan kendini en modern sanan okumuş cahilleri ve teklonoji yobazlarıdır.

Bunların tamamen masum olduğunu düşünmekte saflıktır bence. Bill Gates denilen adam salgınla ilgili tonla şey dedi. Sonra küresel çapta bir pandemi çıktı. Şimdi aynı Bill Gates binlerce dönüm tarım arazisi alıp ilerde kıtlık çıkacağını söylüyor. Allah'ın Bill Gates'in toprak ağası olası tuttu herhalde. Ama hepsine masum mu bakalım?

Bugün bir yerde bir şey hakkında konuştuğunda aynı gün reklamını telefonda görüyorsun. Bir yönlendirme mevcut. Bu çip beynine girdiğinde yönlendirilmeyeceğinin garantisi nedir? Çünkü Elon Musk çok akıllı masum bir adam yapmaz öyle şeyler gibi bir şey mi?

Bir markete gidiyorsun ''dimri dim dim'' diye müzik seni alışverişe tüketime teşvik etmeye çalışıyor ki bu çocukların bile artık bildiği bir satış taktiğidir. Ufacık market bir müzikle senin alışveriş alışkanlığını değiştirmeye itiyor. Adam beynine çip takacak. Senin duygu ve düşüncelerini yönlendirmeyeceğinin garantisi ne? Bu verileri kaydetmeyeceğinin garantisi ne? Bunları insanlığın yararına kullanacağının garantisi ne?
1613756931104.png

Anlıyorum..

Ve son argümanın saçmalık. Psikolojini de komplo teorisine çevirmezsin ha?

Bunu hakettin. Başka da diyecek sözüm yok :)
1613757006801.png

Eki Görüntüle 887294
Anlıyorum..

Ve son argümanın saçmalık. Psikolojini de komplo teorisine çevirmezsin ha?

Bunu hakettin. Başka da diyecek sözüm yok :)
Eki Görüntüle 887296
Keyfin bilir. 🤌 Güle güle.

Sorsak her şeyi sorgulayın, her şeyi sorun, her şeyi düşünün diyecek sözde en modern düşünceli insanlardan biri olduğunu da söylersin. Ama biri bu ''Neuralink'' sandığımız kadar güvenli mi deyince insanları cahil, komplocu ilan edip engellersin. Bahsettiğim modern cahil ve teknoloji yobazlarına çok güzel bir örneksin.

Varsayalım ki ''Neuralink'' asrın buluşu ve dünyada ki en masum şey. O zaman benim bunu sorgulamamın sakıncası nedir? Zaten sorularım ve düşüncelerim boşa düşecektir. Bunun sorgulanması seni niye delirtiyor? Senin gibi her dediklerine anında inanip aksi görüşleri cahillikle suçlayan bir yobaz olmak zorunda mıyım?

Sorsak her şeyi sorgulayın, her şeyi sorun, her şeyi düşünün diyecek sözde en modern düşünceli insanlardan biri olduğunu da söylersin. Ama biri bu ''Neuralink'' sandığımız kadar güvenli mi deyince insanları cahil, komplocu ilan edip engellersin. Bahsettiğim modern cahil ve teknoloji yobazlarına çok güzel bir örneksin.
Yukarıda gördün ki, ben Neuralink'le bağlı bir argüman söylemedim. Yeni bir şey olduğu için herkeste şüphe var.
Herşeyi sorun, sorgulayın demekle komplo teorisyenleri gibi saçma argümanları da bir tutmak olmaz. Neuralink'in ne olacağını ileride zaman gösterecek. Ve yobaz demeye de ne senin, ne de kimsenin hakkı yok. Ne ben seni tanıyorum, ne de sen beni tanıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı