“New CPU installed” hatası ve ekrana görüntü gelmemesi

berkekolik

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Öncelikle bilgisayarımı buradaki 1070 sistem toplama rehberine göre topladım.
Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarımı yaklaşık 7-8 aydır sorunsuzca kullanıyorum fakat dün akşam bilgisayarımı çalıştırdığımda şöyle bir hata aldım:

New CPU installed! Please enter Setup to configure your system. Chassis intruded!
Press F1 to run setup
Press F2 to load defauld values and continue.

Ben F2 tuşuna basıp devam ettim ve bilgisayarım sorunsuz açıldı, 6-7 saat kapatmadan kullandım her şey sorunsuzdu. Bilgisayarı kapat dediğimde ekran görüntüsü gitti fakat kasanın tüm ışıkları yanmaya, fanlar çalışmaya devam ediyordu. Bende manuel olarak kasa power tuşuna basılı tutarak kapattım.

Evet asıl sorunu bugün yaşıyorum, bilgisayarımı açıyorum tüm fanlar, işlemci ışığı, ekran kartı ışığı vs. hepsi yanıyor, çalışıyor. Fakat ekrana tek bir görüntü bile gelmiyor. HDMI'a bağlı olduğu için bağlı gözüküyor monitörde fakat tek bir yazı bile gelmiyor simsiyah ekranda duruyor. İşlemci, ekran kartı ve RAM'i söküp taktım durum yine aynı. Hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.

Bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirim? Şimdiden Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci veya anakartınızda problem olabilir. İşlemcinizin tam oturduğundan emin olun. Sorun devam ederse yüksek ihtimalle anakartın CPU paneli arızalanmıştır.

Denemesi zahmetli olacaktır. İşlemcinizi sökmeniz uyumlu farklı bir işlemci takıp bilgisayarı çalıştırmanız gerekecek. Normal ev kullanıcısı için zor bir işlem. İsterseniz güvendiğiniz bir servis / bilgisayarcıya başvurabilirsiniz. Stoklarında yedek parçalar olduğundan test etmeleri daha kolay olacaktır.

Aynı problemi yaşadım ve problem sadece displayport kablosundaymış. Yenisini aldım sorunsuz kullanıyorum. Diğer zor olan yöntemleri denemeden önce HDMI kablosunu değiştirmeyi deneyebilir misiniz? Ben de baya uğraştım çünkü. (Monitörde bağlı gösterdiğine bakmayın, bende de kabloyu görüyordu ama görüntüyü aktaramıyordu.)

Aynı problemi yaşadım ve problem sadece displayport kablosundaymış. Yenisini aldım sorunsuz kullanıyorum. Diğer zor olan yöntemleri denemeden önce HDMI kablosunu değiştirmeyi deneyebilir misiniz? Ben de baya uğraştım çünkü. (Monitörde bağlı gösterdiğine bakmayın, bende de kabloyu görüyordu ama görüntüyü aktaramıyordu.)

Denedim şimdi farklı bir HDMI ile fakat işe yaramadı aynı hata devam ediyor.

Acaba bir çözüm önerisi olan var mı? Recep bey veya Ali bey sizin toplamış olduğunuz bir bilgisayar olduğu için sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Var mı acaba bir çözümü?
Merhaba sorunum hala giderilmedi, bilgisayarı başlatınca her şey sorunsuz çalışıyor fakat ekran siyah ve hiç bir şey gelmiyor ekrana. Ne yapmam gerekiyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı