Steam New Cycle çıkış yaptı!

Başka bir konuda yazdığım şeyi burada da yazacağım, 1.5-2 saatlik dandirik sinema biletleri bile 200 TL civarına gelmiş. Dışarda kahve içmek istesen 80-120 TL aralığında. O yüzden bir oyun için 400 TL fiyatlandırma gayet iyi bir seviyede. Oyunu 30 dolara çıkarmışlar ve bizim için önerilen fiyatı kullanıp 15 dolara çekmişler. Üstüne bir de %10 çıkış indirimi var.

Yerel fiyatlandırma oranı bayağı iyiymiş. Gerçi Technopat Sosyal'de bedava olmayan her ürün pahalı sayıldığı için şaşırmıyorum artık.

Yerel fiyatlandırma oranı bayağı iyiymiş. Gerçi Technopat Sosyal'de bedava olmayan her ürün pahalı sayıldığı için şaşırmıyorum artık.
Gayet pahalı, özellikle ülkemizde oyun çıkarıyorsa ucuza çıkmalı. Şimdi gelip 10 TL'ye mi çıksın, diye şaka yapma. Maksimum fiyatı 150 - 200 TL arasında olmalı ve Türk yapımı olduğu için kimse güvenmiyor. Ne kadar kaliteli yaptıkları da belli değil, o yüzden yine de çok pahalı. Gerçekten uygun buluyorsan, git kendin al biraz rahatla.

@Corizeo bu düşünceye ne kadar katılabilirim bilmiyorum. Evet haklısınız, piyasa şartlarına göre normal duruyor ancak her şeyin fiyatı artarken bir tek gelirler artmadı.

Haklı olarak 4 kahve fiyatına benzetmesi yapıyorsunuz ancak ekonomik krizde ne 400 lira buna, ne 200 lira sinema biletine ne de 100 lira kahveye vermem. Üstelik bir şekilde ücretsizine ulaşabileceğim bir ürüne hiç sanmıyorum.

Hem bir oyuncu hem de çok giriş düzeyinde bir geliştirici olarak bence şirketler oyuncudan yana tavır almalılar. Tıpkı Enis Kirazoğlu'nun ve Dora Özsoy'un 150 küsüre oyunlarını sattığı gibi veya en azından Steam'de bu fiyata tutsa bile Egs'de daha uyguna sunmasını, en azından destek verebileceğim bir noktaya getirmesini beklerim.

Genel anlamda bir oyuna neden 400 lira vermeyeceğim anlaşıldıysa kendi sektörü için de rakibi Frostpunk'ı mı yoksa bunu mu diye veya 400 liraya epic'de ne oyunlar alabilirim diye de düşünüyorum. O açıdan da pahalı olduğunu kanaatindeyim.

Gayet pahalı, özellikle ülkemizde oyun çıkarıyorsa ucuza çıkmalı. Şimdi gelip 10 TL'ye mi çıksın, diye şaka yapma. Maksimum fiyatı 150 - 200 TL arasında olmalı ve Türk yapımı olduğu için kimse güvenmiyor. Ne kadar kaliteli yaptıkları da belli değil, o yüzden yine de çok pahalı. Gerçekten uygun buluyorsan, git kendin al biraz rahatla.

Oyun zaten ucuza çıkmış neredeyse yarı fiyatına satıyor olağan fiyatından. Ne kadar kaliteli ne kadar değil vallahi oynayıp siz söyleyin değmeyecekse iade eder geçersin. Ya da "400 TL'ye bu tarzda şu oyun daha iyi" denir eyvallah bunlara lafım yok.

Ama bu devirde 400 TL için gözü kapalı şekilde "çok pahalı" demek bana abartı geliyor. Bizim de kafamıza vakti zamanında Türklere özel fiyat diye Crysis'i 50 dolardan fırlattılar. O pahalıydı işte.

Hem bir oyuncu hem de çok giriş düzeyinde bir geliştirici olarak bence şirketler oyuncudan yana tavır almalılar. Tıpkı Enis Kirazoğlu'nun ve Dora Özsoy'un 150 küsüre oyunlarını sattığı gibi veya en azından Steam'de bu fiyata tutsa bile Egs'de daha uyguna sunmasını, en azından destek verebileceğim bir noktaya getirmesini beklerim.
Anlayabiliyorum fakat bu sefer büyük sayılabilecek bir publisher ile anlaşmışlar gördüğüm kadarıyla (Deadlic Entertainment) O yüzden Enis ya da Dora gibi bir fiyatlandırma yapmaları daha zordur büyük ihtimalle (Deadlic tarafından kabul edilmeyebilir)

Genel anlamda bir oyuna neden 400 lira vermeyeceğim anlaşıldıysa kendi sektörü için de rakibi Frostpunk'ı mı yoksa bunu mu diye veya 400 liraya epic'de ne oyunlar alabilirim diye de düşünüyorum. O açıdan da pahalı olduğunu kanaatindeyim.
O konuda yorum yapamam dediğim gibi bu türe çok hakim değilim. Ben genel olarak 30 dolarlık bir oyunun bizde 400 TL ye satılması hakkında yorum yaptım. Dediğiniz gibi Frostpunk 2'de bu fiyatla çıkarsa tabii ki tercih edilecek oyun belli.

Betasını oynamıştım bu oyunun. Hiçbir dandiklik yok oyunda. Yerli olduğunu söylemeseler anlamazsınız yani. Fiyatı fena değil, bu fiyata alınabilir bir oyun. Türü sevenler değerlendirebilir.

Asgari ücretle çalışana pahalı gelir. Aylık gelirin 100k ve üzerindeyse pahalı gelmez. Gelir ve imkanlara göre değişir yani. 400TL'ye indirim döneminde nefis bir Epic Store sepeti de yapılır o ayrı.

Oyun zaten ucuza çıkmış neredeyse yarı fiyatına satıyor olağan fiyatından. Ne kadar kaliteli ne kadar değil vallahi oynayıp siz söyleyin değmeyecekse iade eder geçersin. Ya da "400 TL'ye bu tarzda şu oyun daha iyi" denir eyvallah bunlara lafım yok.

Ama bu devirde 400 TL için gözü kapalı şekilde "çok pahalı" demek bana abartı geliyor. Bizim de kafamıza vakti zamanında Türklere özel fiyat diye Crysis'i 50 dolardan fırlattılar. O pahalıydı işte.
Crysis 49 YTL'den satıldı ve o zamanlar AAA yapımı oyunlar o fiyatlardan veya daha yüksekten satılıyordu.
Bize bariz bir ucuzluk yoktu ama kesinlikle pahalı değildi hele Türkçe dublaj avantajı ile gayet makul bir fiyattı. Bu oyun sana niye bu kadar batıyor bilmiyorum ama sal artık, senin gibiler yüzünden şirketi bıraktı adam zaten.

Çok merak ediyorum o zamanlar küçükken oyunu çok istedin de almadılar mı veya paran mı yetmedi?

Yeni konular

Geri
Yukarı